Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Olyan szélsőséges szekták alakultak, hogy mellettük még a QAnon is normálisnak tűnik

A világnak 2021-ben kicsit össze kellett volna szednie magát, no nem a koronavírus-járvány tekintetében, hanem mentálisan.

...svg content...Fotó: Unsplash/Ehimetalor Akhere Unuabona
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Ez azonban nem igazán jött össze, legalábbis ami a végtelenül szélsőséges, radikális gondolkodást illeti, ugyanis annyi szekta jött létre tavaly, hogy nézeteik mellett a QAnon már egyenesen barátságos kis társaságnak tűnik. A QAnon, mely egy szektaszerű mozgalom, abban a hitben él, hogy az egész világot egy titkos pedofilokból álló csoport irányítja.

A szekta azonban jócskán veszített erejéből a tavalyi évben, ami már akkor érezhető volt, amikor Donald Trump elnöksége véget ért, helyét pedig Joe Biden vette át. Habár eddig a QAnon volt a legmeghatározóbb összeesküvés-elmélet hívő csoport, úgy tűnik, tavaly szépen lassan hanyatlásnak indultak, helyüket pedig olyan szélsőséges szekták vették át, melyek egyre nagyobb tömegeket vonzanak. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Az pedig borítékolható, hogy koronavírus-járvány közepette az egyre radikálisabb és szélsőséges meggyőződések népszerűségét a politikai szereplőkkel, a tekintéllyel, valamint a tudományos szakértelemmel szembeni egyre növekvő bizonytalanság fogja táplálni, s bár e szkepticizmus nem új keletű, a járvány miatt egyre szélesebb körű a bizonytalanság a lakosság körében.

Már évek óta nagy népszerűségnek örvendnek a különböző álhírek és a dezinformációk, azonban ha visszatekintünk kicsit az időben, még riasztóbb képet fest jelenlegi helyzetünk: a történelem tanúsága szerint a szekták mindig akkor kezdtek el virágozni, amikor a társadalom viselkedési normája jelentősen megváltozott, és kezdett elveszni a stabilitás.

Most pedig egy olyan mostoha helyzetbe kerültünk, melyben egyre csak szaporodnak a szélsőséges nézetek, és még azok is küzdenek, akik egyébként semmiféle szélsőséges nézettel nem értenek egyet, és úgy érzik, menekülniük kell a világ ilyen irányba történő elmozdulása ellen. A társadalmi instabilitás pedig csak tovább erősödik az elszigeteltség érzete miatt, melyet mindannyian megtapasztaltunk a járvány kezdeti szakaszában.

Az emberek úgy érzik, hogy kirekesztettek, magányosak és, hogy senki sem érti meg őket, a szekták pedig éppen ebből a keserűségből és elveszettségből táplálkoznak, kihasználva az elkeseredettséget és a kilátástalanságot, mely ezt az időszakot jellemzi. Az emberek pedig a lezárások miatt kénytelenek megszakítani társadalmi kapcsolataikat, és olyan szélsőséges szektákhoz fordulnak, melyek azt hirdetik, hogy érvényesítik akaratukat, és átadják a világnak azt a dühöt és frusztrációt, mely felgyülemlett bennük a koronavírus-járvány alatt.

(Wired)

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.

Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Donald Trump rövid időn belül másodszorra hívta fel Orbán Viktor miniszterelnököt, akivel minden bizonnyal elsősorban az ukrajnai helyzetről tárgyalt.