Mégsem optikai csalódás a Holdon felfedezett, szabályos kocka alakú tárgy?
Nagyjából egy hónapja számolt be róla a Kínai Nemzeti Űrügynökség, hogy egy bizarr, téglatest formájú objektum található a Holdon.
Habár első pillantásra valóban mesterséges eredetűnek tűnhet a kocka, szakértők úgy gondolják, egyszerű holdkőzetről van szó, amit egy optikai illúzió miatt láthattunk a távolban hasábszerű képződménynek.
Mindeközben felröppentek olyan pletykák az éterben, hogy valószínűleg földönkívüli civilizációk ősi eszköze lehetett a szóban forgó objektum, amit évszázadokkal ezelőtt felejthettek az égitesten, még mielőtt eltávoztak volna anyagalaxisukba.
A Jütu–2 rover segítségével hamarosan pont kerülhet az ügy végére, a kínai holdjárót ugyanis bennfentes források szerint az elkövetkező hónapokban arra utasíthatják, hogy közelítse meg az ominózus tárgyat, és készítsen róla közelebbi felvételeket.
Tudósok szerint 100 százalék, hogy csupán egy átlagos holdkőzet lesz, amit a szerkezet beazonosíthat, ám vannak, akikben még él a remény annak kapcsán, hogy bizony az idegenek hagyhatták itt műemlékként a rejtélyes szikladarabnak tűnő csodaeszközt.