Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Új információk: Djokovics a szövetségi bírósághoz fordult, hogy Ausztráliában maradhasson

A világelső teniszező jelenleg is Ausztráliában tartózkodik, egyelőre nem hagyta el az országot, a szövetségi bírósághoz fordult, hogy megoldást találjanak a kérdésre.

...svg content...Fotó: A szerb Novak Djokovic az amerikai Taylor Fritz ellen játszik a párizsi keménypályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében 2021. november 5-én. MTI/EPA/Yoan Valat
Sport
Author image

Hujber Dávid

Szerkesztő

Mint arról korábban beszámoltunk, Novak Djokovics kellemetlen helyzetbe került a vízumügye miatt, és távoznia kell. A szerb világsztár azonban nem hagyja annyiban a dolgot, és az utolsó pillanatokban eljárást kezdeményezett a szövetségi bíróságon.

Tette ezt annak érdekében, hogy megakadályozza a kitoloncolását az Australian Open teniszesemény előtt, ami az egyik legfontosabb a sportban. A világsztár ügyvédei csütörtök délután jelentek meg a melbourne-i bíróságon, miután törölték a teniszező vízumát a megérkezésekor, és bevándorlási őrizetbe helyezték a carltoni Park Hotelben. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Egyelőre az ügyvédek nem nyújtották be az ügyükhöz szükséges dokumentumokat, a bíró pedig 16 órára elnapolta a tárgyalást, és azt mondta, hogy késő estig tárgyalhatják az ügyet. Anthony Kelly bíró megkérdezte, hogy a világelső sportolónak van-e lehetősége gyakorolni az esemény előtt, illetve mikor kezdődik a verseny, valamint tudható-e már, hogy mikor játszik először a sztár.

Az ügyvédek megerősítették, hogy a torna január 17-én kezdődik, de a sorsolás egyelőre nem ismert. Nick Wood, aki Djokovic képviseletében jár el, azt mondta, ha a vízumtörlési határozat érvényben marad, akkor a sztár nem fog tudni elindulni a tornán.

A szövetségi kormány szerint a vízumok jóváhagyása mögött egy automatizált folyamat áll, és mindig az egyéneknek kell igazolniuk az oltási státuszukat vagy az érvényes mentességeket beutazáskor. A határőrség rendszeresen elutasítja azokat, akik nem tudnak megfelelni a vízumkövetelményeknek, és pontosan ez történt Djokovic esetében, tehát a protokoll szerint jártak el.

A teniszcsillagról mindenki tudja, hogy oltásellenes véleményeket fogalmazott meg a múltban, de hitt abban, hogy a támogatói levele után beengedik Ausztráliába. Már a miniszterelnök is megszólalt az ügyben, aki megvédte a sztár ausztráliai belépésének megtagadásáról szóló döntését.

Scott Morrison köszönetet mondott az ausztrál határőröknek, hogy érvényt szereznek a kormány politikájának, miközben a szövetségi egészségügyi hatóságok két alkalommal is írásban közölték, hogy azok, akik nem voltak beoltva, és az elmúlt hat hónapban elkapták a COVID-19-et, nem kapnak karanténmentes beutazási engedélyt az országba.

Több forrás is arról számolt be, hogy a világelső játékos azzal az indokkal kért felmentést, hogy az ezt megelőző hat hónapban átesett a betegségen. A levélben azonban leírták, hogy azok, akik korábban elkapták a vírust, és nem vették fel az oltásukat, nem tekinthetőek teljesen oltottnak. Lisa Schofield, az Egészségügyi Minisztérium első helyettes államtitkára tisztázta, ezek az emberek nem kaphatnak karanténmentes belépési jogot, független attól, hogy rendelkeznek-e külföldi oltási mentességgel – írja az The Age

A kormány új törvényjavaslata alapján testkamerákat kapnának a postások

Azzal indokolták, hogy ily módon tudnák garantálni a postások biztonságát.