Újabb adatszivárgás ütötte fel a fejét, itt ellenőrizhető, kik érintettek benne
A múlt hét folyamán találtak meg egy szervert, amely adatokat lopott, szerencsére az internetezők le tudják ellenőrizni, érintettek-e benne.
Sajnos manapság nem számít újdonságnak, ha arról van szó, hogy adatszivárgás ütötte fel a fejét, azonban minden esetben komoly károkat tud okozni az áldozatok magánéletét és pénzügyeit tekintve. A legújabb forrást Bob Diachenko biztonsági kutató fedezte fel egy olyan szerver esetében, ami több mint 400 ezer felhasználói fiók adatait tartalmazta. Ezeket a magánjellegű adatokat pedig a RedLine nevű kártevővel gyűjtötték össze.
A RedLine jelenleg az egyik leggyakoribb információlopó kód, amely jellemzően vírusos e-mail csatolmányokba, YouTube videókba és kalózszoftverekbe rejtve fertőzi meg az érintettek eszközeit. A malware főleg e-mail fiókok hitelesítőadatait, valamint bankkártyaadatokat próbál ellopni böngésző sütikből, VPN és FTP kliensekből, de gyakori célpontok még a kriptovaluta pénztárcák is – írja a 24.hu.
A kutató az adatbázist feltöltötte a Have I Been Pwned (HIBP) adatszivárgás-ellenőrző portálra, így a felhasználók ellenőrizhetik, hogy e-mail címük érintett-e a támadásban. A keresést igazán egyszerű elvégezni, mindössze be kell írni a saját e-mail címüket a HIBP portál (https://haveibeenpwned.com/) keresőjébe.
Ha pedig szerepel a RedLine adatbázisban a megadott email cím, érdemes azonnal megváltoztatni a hozzá tartozó jelszót, emellett javasolt minden fontos egyéb fióknál jelszót cserélni, továbbá az alapos vírusirtásról sem szabad megfeledkezni.