Sztrájkbizottságot alapítottak a szentgotthárdi Opel-gyárban
A lépés azért is meglepő, mert korábban még soha nem volt példa sztrájkra a szentgotthárdi Opel-gyárban.
A Nyugat.hu értesülései szerint két szakszervezet, a Járműgyártók Szakszervezeti Bizottsága és Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete sztrájkbizottságot alapított, a bértárgyalásokat pedig a tervek szerint a jövő év elején folytatják majd a menedzsmenttel.
A szentgotthárdi Opel-gyárban létrehozott bizottságban a két szakszervezet három-három képviselője fog részt venni, azonban mivel rövidesen vége az évnek, és itt vannak az ünnepek is, bejelentették, hogy előreláthatólag csak januárban fognak új ajánlatot tenni a menedzsmentnek.
A bértárgyalások már szeptemberben megkezdődtek, és az Opel kétéves bérmegállapodást akar kötni, amivel alapvetően nem is lett volna probléma, hiszen a 2022-es évre vonatkozó terveket még a szakszervezet is elfogadta volna, azonban a 2023-as évre olyan ajánlatot adtak, melyet a dolgozók már nem fogadtak el.
A szakszervezet ezt követően felmérte a dolgozók igényeit, azonban az újabb bértárgyalások ismét nem vezettek sikerre, ennek okán pedig egy héttel ezelőtt egy kollektív, hétnapos munkaügyi vita vette kezdetét, de miután ez is eredménytelenül zárult, a a szakszervezet a sztrájkbizottság megalapítása mellett döntött.
A lap úgy értesült, nem elképzelhetetlen, hogy a dolgozók sztrájkolni fognak, azonban ha még januárban sikerül megállapodásra jutni a francia féllel a következő két évre vonatkozó bérekről, akkor kicsit másképp fog kinézni a helyzet, ugyanis akkor már nem bérmegállapodásként, hanem sztrájkmegállapodásként lesz megírva a szerződés.