Megoldódott a nagy rejtély: kiderült, van-e értelme a védettségi igazolványnak
Egy friss tanulmány eredményei alapján a védettségi igazolványok segítettek növelni az oltási hajlandóságot négy országban.
A védettségi igazolványok, melyek megszerzését általában oltás beadásához kötik az országok, a 20 nappal a bevezetésük előtt és 40 nappal a bevezetésük utánig tartó időszakban növelték az oltakozási hajlandóságot Franciaországban, Izraelben, Olaszországban és Svájcban, melyek mind átlag alatti oltottsági szinten voltak a védettségi igazolványok megjelenése előtt – adta hírül a Bloomberg.
A Lancet tudományos folyóiratban közzétett tanulmány alapján Németországban ugyanakkor nem igazán volt hatása az igazolvány bevezetésének, ugyanis mire bevezették, azok az emberek, akiket ez ösztönzött volna a vakcinációra, már be voltak oltva. Dániában is alacsony hatása volt az intézkedésnek, itt pedig kevés védőoltás állt rendelkezésre.
A tanulmányból továbbá megtudhattuk, hogy a szigorítások leginkább a 30 alatti korosztályban működnek a legjobban, akik sokszor alacsonynak látják a koronavírus betegség kockázatát.