Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Döbbenetes videók: 7.3-as erősségű földrengés rázta meg Indonéziát

Döbbenetes videók: 7.3-as erősségű földrengés rázta meg Indonéziát

Döbbenetes videók: 7.3-as erősségű földrengés rázta meg Indonéziát
Az indonéz elnöki hivatal által közreadott képen Joko Widodo indonéz államfõ (j4) látogatást tesz az összedõlt kormányzati épület romjainál a Nyugat-Szulavézi tartományban fekvõ Mamujuban 2021. január 19-én. Négy nappal korábban 6,2-es erõsségû földrengés rázta meg a térséget, legkevesebb nyolcvannégy ember életét vesztette, több százan megsérültek. MTI/EPA/Indonéz elnöki hivatal

Ismételten Indonézia egyik szigete volt az epicentruma egy hatalmas földrengésnek, aminek még súlyosabbak lehetnek a következményei.

Az Amerikai Geológiai Kutatóközpont (USGS) mérése szerint egy Richter-skála szerinti 7.3-as földrengés rázta meg Indonézia keleti részét, amely miatt rögtön kiadták a figyelmeztetést, hogy nagyon súlyos cunami jöhet ennek hatására.

A helyi idő szerint hajnali órákban lecsapó földrengés a Flores-sziget alatt keletkezett, amely közigazgatásilag az indonéz Kelet-Nusa-Tenggara tartományhoz tartozik – írja az Al Jazeera. Az indonéz meteorológiai, klímatológiai és geofizikai ügynöksége, a BMKG 7.4-es erősségűre mérte a rengést.

A Flores-szigetekhez tartozó Andonara-sziget egyik lakosa az AFP hírügynökségnek elárulta, hogy a rengés idején éppen a terepen dolgozott több társával és a saját szemével látta, ahogyan az emberek fejvesztve kezdtek menekülni.

Egyelőre úgy tudni a különböző híradások alapján, hogy nem keletkezett jelentős kár a szigeteken, valamint nem számoltak be sérültekről vagy halálesetről azokból a körzetekből, ahol kifejezetten megérezték a rengést.

Az USGS is közölte a földrengésről adott beszámolójában, hogy már az esélye is alacsony volt annak, hogy tömeges katasztrófát okoz a rengés, azonban annak már annál nagyobb, hogy úgynevezett másodlagos csapásokat, mint cunamikat és földcsuszamlásokat okozhat.

Első körben végül Maluku, Kelet-Nusa-Tenggara, Nyugat-Nusa-Tenggara, Délkelet-Sulawesi és Dél-Sulawesi tartományokra adtak cunamifigyelmeztetést a 12 kilométer mélyen keletkezett rengés miatt, amely 112 km-re történt Larantuka településétől, amelyet egy 5.6-os erősségű utórengés is megrázott.

Indonézia már régóta híres arról, hogy folyamatos természeti csapásoknak van kitéve, ebből a legsúlyosabb az a 9.1-es erősségű földrengés volt Szumátra partjainál, amely végül hatalmas cunamit indított el, 220 ezer ember életét követelve a régióban, ebből csak 170 ezret Indonéziában.