Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A WHO elmondta, szerintük mi állíthatná meg a járványt

Bár egyes országok sikeresebben veszik fel a harcot a COVID-19 járvánnyal szemben, Afrika még mindig új variánsok bölcsője lehet, ami Európa és az Egyesült Államok számára is veszélyt jelent.

...svg content...Fotó: Unsplash
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Harmadik éve van velünk a koronavírus-járvány, és bár minden bizonnyal még unokáink életének is része lesz, egy idő után nem jelent majd nagyobb veszélyt a közönséges náthánál – fogalmazta meg Paul Hunter brit orvosprofesszor. A CNN szerint szerencsére már rendelkezünk a szükséges eszközökkel, hogy megfékezzük a pandémiát, ehhez csupán oltások, kontaktkutatás, a terjedés megakadályozása és a nemzetközi együttműködés szükségesek.

A rossz hír azonban az, hogy hiába vannak eszközeink, ha nem használjuk őket megfelelően. Az országok még mindig egyéni szinten küzdenek meg a járvánnyal, globális összefogás nélkül azonban hosszú évekig élhetünk még a COVID-19 járvány árnyékában. Soron kívül Nem üzemel a Déli pályaudvar, hatalmas a kavarodás

Világsikernek számított a koronavírus-fertőzés ellen kifejlesztett többféle hatékony vakcina, az oltóanyag elosztása azonban korántsem mondható igazságosnak. Míg Európában és az Egyesült Államokban 70 százalékhoz közelít az átoltottság, Afrikában a 8 százalékot sem éri el.

Ennek veszélye világos: az oltás hiányában új, veszélyes vírusváltozatok alakulhatnak ki, amelyek veszélyt jelentenek a többi kontinensre is, és elnyújtják a járvány elleni küzdelmet. Afrikába azonban nem érkezik elegendő vakcina, valamint szakértői és kutatói segítség.

Fauci szerint lehet, hogy nem lesz szükség vakcinára az omikron ellen

A megoldást egy Afrikában felépített oltóanyag-készítő üzem jelentené, ami garantálná, hogy megfelelő mennyiségben álljon folyamatosan rendelkezésre a vakcina. Ez nem valósulhat meg a fejlett országok pénzbeli támogatása nélkül.

A szakértők összefogásra szólítják fel az országokat, ezt a felhívást pedig a héten a WHO is átvette. „A világjárvány középpontjában a szolidaritás és megosztás válsága áll”– nyilatkozta Tedrosz Adhamon Gebrejeszus, a WHO főigazgatója.