Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Vakcinafejlesztő: a következő járvány még a COVID-nál is halálosabb lehet

Vakcinafejlesztő: a következő járvány még a COVID-nál is halálosabb lehet

Vakcinafejlesztő: a következő járvány még a COVID-nál is halálosabb lehet
Az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó cég egyik központja a Maryland állambeli Gaithersburgben 2021. április 5-én. A Biden-adminisztráció április 3-án a Johnson & Johnsont bízta meg a problémás baltimore-i Emergent BioSolutions gyár irányításával, amelyben egy gyártási hiba miatt tönkrement a J&J koronavírus-vakcinájának 15 millió adagja. Ekkor még az AstraZeneca vezette a létesítményt, és a problémát az okozta, hogy összekeverték az AstraZeneca és az amerikai cég készítményeinek alapanyagát. MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Muszáj megtanulni a leckéket a mostani koronavírus-járványból, különben egy sokkal nehezebb kihívás jöhet velünk szemben.

Sarah Gilbert, az AstraZeneca vakcina egyik társfejlesztője figyelmeztetett, hogy amennyiben nem tanuljuk meg a leckéket a mostani járványból, a következő pandémia sokkal halálosabb lehet, mint a COVID-19 – idézte a Reuters.

A koronavírus-járvány már 5.26 millió áldozatot követelt világszerte, valamint több ezer milliárd dolláros kárt okozott a világgazdaságnak, minden túlzás nélkül örökre megváltoztatta mindenki életét. Ennél azonban még rosszabb is lehet Gilbert szerint:

„Az igazság az, hogy a következő még rosszabb lehet, sokkal fertőzőbb, sokkal halálosabb, vagy mindkettő. Ez nem az utolsó alkalom, hogy egy vírus az életünket és a megélhetésünket fenyegeti”

Az Oxfordi Egyetem vakcinológusa és az AstraZeneca-vakcina társfejlesztője szerint muszáj felkészülni a következő járványra, alkalmazni azokat az eredményeket, amelyeket elértünk és nem szabad hagyni, hogy ezek elvesszenek.

A szakértők szerint egyébként a járvány elleni küzdelemmel jelenleg az a nagy probléma, hogy nagyon egyenlőtlen, nem minden országnak van ugyanis egyenlő hozzáférése a vakcinákhoz, ez főként a gazdagabb országok „kiváltsága”.

Gilbert szavai egyébként visszaköszönnek egy globális törekvésben, ugyanis az országok jelenleg törekednek arra, hogy megalkossanak egy nemzetközi járványügyi egyezményt annak érdekében, hogy magasabb szinten legyen koordinálva egy jövőbeli pandémiára adott válasz.