Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
356,54 Ft
Euró
387,08 Ft
Font
451,81 Ft
Bitcoin
66,035 $

Tovább drágulhatnak 2022-ben az építőanyagok

Habár jövőre készlethiánnyal már nem nagyon találkozhatunk majd, az építőanyagok ára ugyanolyan tempóban emelkedhet, mint az idén történt.

...svg content...Twenty20
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Az ÚjHÁZ Centrum Piramis Építőház Kft. ügyvezetője elmondta, komoly kihívást jelentett 2021-ben az alapanyagárak erőteljes ingadozása ‒ nemcsak az építőipar, hanem az építőanyag-kereskedők és az építkezők számára is. Tavasztól kezdve intenzív növekedésbe, majd hullámzásba kezdtek az árak.

Juhász Attila hozzátette, bizonyos termékeknél 50-60 százalékos drágulást tapasztaltak, és bár tavasszal dinamikus forgalmi növekedést mértek, az áremelkedést nem lehetett megállítani – írta a Napi.hu. Soron kívül Két megyére is másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat

Az építőiparban három termékkörre volt halmozottan igaz az inflációt jelentősen meghaladó mértékű, legalább 50-60 százalékos drágulás: a faanyagok, fenyő fűrészáruk köre, az acél és különféle vasipari termékek, illetve az építési kemikáliák termékköre.

A legnagyobb mértékű keresletnövekedést az előző évhez képest a hőszigetelő, a tetőfedő, és a burkolati anyagoknál tapasztaltunk, de erős kereslet mutatkozott a falazóanyagokra is. A fenyő fűrészáru esetében volt, hogy majd’ háromszorosára nőtt az ár az év elejihez képest” – mondta a szakember.

Ha az elkövetkező hónapokban nem csökken számottevően az energiahordozók ára, akkor Juhász Attila szerint további áremelkedésre kell számítani:

Pontos százalékot nem mernék mondani, de úgy vélem, lesz olyan termék, ami akár negyedével is drágább lehet, ha nem mérséklődnek az energiaárak. Megítélésem szerint általánosan két számjegyű áremelkedésre számíthatunk az építőanyagoknál. Különösen azoknál a termékeknél – például a falazóanyagoknál, tetőcserepeknél, gipszkartonnál, szálas szigetelőanyagoknál, – várható további, akár 20 százalékos árnövekedés, amelyek előállítása erősen energiaigényes.”