Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,15 Ft
Euró
385,99 Ft
Font
451,62 Ft
Bitcoin
70,838 $

Alkoholhiány alakult ki az éjszakai életben a járvány miatt

Nagyon sok mindent elvett az életünkből a koronavírus-járvány, aminek mentális hatásai olykor súlyosabbnak tűnnek, mint maga a vírus.

...svg content...Fotó: Unsplash/Adam Wilson
Európa

Nagy Noel

Szerkesztő

A gazdasági hatásokról nem is beszélve, 2020 tavaszán gyakorlatilag az egész világ satuféket nyomott, ami jelentősen megzavarta a termelést és az ellátási láncokat. Ennek a hatásait a leginkább az autóipar és a gépgyártás érzi meg a chiphiány miatt.

Spanyolországban pedig a közösségi élet szempontjából érkezett egy komoly ütés, a járvány miatt ugyanis alkoholhiány alakult ki – írja az AFP. Ez különösen azóta érzékelhető, hogy feloldották az összes korlátozást a spanyolok. Soron kívül Halálos verőcei hajóbaleset: így emelték ki a roncsot a Dunából (videó)

A spanyol egyébként is szeretnek közösségi életet élni, ráadásul a népszerű üdülőhelyeik rengeteg belföldi és külföldi turistát vonzanak. Hazugság lenne azt állítani, hogy az ilyen helyeken nem fogy tekintélyes mennyiségben az alkohol.

Roberto Ucelay, a tenerifei Los Olivos strandközpont vezetője elmondta, hogy nem mondható ki általánosságban az alkoholhiány, viszont bizonyos márkákra vonatkozóan igen és ezek éppen a népszerűbb márkák: Beefeater gin, Abszolút vodka, Patron tequila.

Az AFP szerint az alkoholhiányt – sok máshoz hasonlóan – a globális szállítmányozási válság okozza, amit pedig Kína és az USA megnövekedett fogyasztása idézett elő. Az ellátók még a palackok és a kartondobozok biztosításával is küzdöttek, ami az alkohol szállításához szükséges.

Nem csak Spanyolországot, hanem Nagy-Britanniát is érintette ez a válság, a spanyoloknál viszont a fogyasztási szokások is befolyásolnak. Az alkoholfogyasztás fele ugyanis bárokban és éttermekben történik, ellentétben sok európai országgal, ahol max ötödét teszi ki.

Lázár János: Magyarország nem akar pusztán „leányvállalat” lenni

Ehelyett „szuverén ország akar maradni, amely érdekvezérelt módon működik együtt a gazdasági partnereivel”.