Merkely szerint a nagyon elővigyázatos oltatlanok is megfertőződnek, és a végén bárki elkaphatja a vírust
Merkely Béla a Mokka vendégeként beszélt a járványhelyzetről, arról, hogy miért is vannak veszélyben az oltatlanok.
Még mindig sokan vannak, akik nem oltatták be magukat, és egy bizonyos részük gyakorlatilag meggyőzhetetlen. Ugyanakkor sokan lehetnek, akik mégis készek beadatni maguknak az oltást, ami adott esetben megmentheti az életüket, mivel sok olyan kórházi COVID-beteg van, akik a súlyos állapotuk előtt nem élek az oltás lehetőségével.
Merkely a Mokka vendégeként elmondta, eljutottunk oda, hogy naponta körülbelül 500-600 közötti csúcsértékeket mérnek, immáron nagyjából egy hete, „amely a tavalyi hullámnak természetesen a töredéke.”
„Az oltatlanok egyre nagyobb számban fertőződnek meg, és mivel a delta-hullám fertőzőképessége messze meghaladja az eredeti vuhani, kínai vírusnak a fertőzőképességét, eljut az oltatlanokhoz, akkor is, ha azok nagyon elővigyázatosak.”
„Valahogyan ez a járvány úgy fog befejeződni, hogy mindannyian megszerezzük a védettséget, csak hát nem mindegy, milyen módon, és milyen áron, mert az egyik megoldás az oltás, a másik pedig az, hogy megfertőződünk, és így alakul ki a védettség.”
Hozzátette, nem lehet előre tudni, hogy az adott személy mennyire lesz beteg vagy sem, de azt látni, hogy a fiataloknál is nagyon súlyos lefolyás alakulhat ki, független attól, hogy milyen az immunrendszere.
Így változott megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma keddre – 9.28.
Tavaly ilyenkor a tesztek 8%-a volt pozitív, míg ez jelenleg már csak 3%, és sokkal kevesebb is a beteg, illetve a kórházban ápoltak száma. „Egy kicsit többet is tesztelünk, mint tavaly. Ez egy elnyújtott, laposabb járvány lesz, de ez az elnyújtott időintervallum addig fog tartani, amíg gyakorlatilag a lakosság túlnyomó többsége meg nem szerzi a védettséget, mint említettük, kétféle módon.”