5 dolog, amit a PS5-nek meg kellene tartania a PS4-ből
A Sony várva várt next-gen konzoljáról előreláthatólag június 11-én hullhat le a lepel.
A Sony várva várt next-gen konzoljáról előreláthatólag június 11-én hullhat le a lepel.
A megrögzött gamerek folyamatosan számolják vissza az időt a japánok következő generációs játékgépének megjelenéséig, ami csütörtökön este 10 órakor fog megtörténni.
Amíg a játékos társadalom túlnyomó többsége az addig esetlegesen kiszivárgó infómorzsákat figyeli, addig mi megpróbáltuk összegyűjteni azokat a hasznos funkciókat, amelyeket szeretnénk, ha a PS5-ön is meghagynának.
A PlayStation 4 kétségkívül a Sony legsikeresebb gépe lett a több mint 110 millió eladott példányszámával, így nem meglepő, hogy a hasznos megoldásainak megtartását egyre többen szorgalmazzák. Nézzük is, pontosan melyikekre gondoltunk!
1. A kontroller Bluetooth-támogatása
Ha egyetlen dolgot kiemelhetünk a DualShock 4 kontroller pozitívumaiból, akkor egészen biztosan a Bluetooth funkciót mondanánk, amely segítségével könnyedén csatlakoztathatjuk a gamepad-et Windows-os vagy iOS-es készülékekhez. A DualShock 3-hoz képest óriási előrelépésként hatott a soron következő negyedik verzió, ami korszakalkotó újítást hozott a gaming piacra.
A PS5-ös DualSense dizájnja fantasztikusan néz ki, a benne található haptikus visszajelzés és adaptív ravaszok, valamint a beépített mikrofon eszméletlenül hasznos újítások, azonban a Bluetooth-ról eddig nem esett szó, így csak remélni tudjuk, hogy a Sony benne hagyja a kontrollerben ezt a mérhetetlenül praktikus opciót.
2. Single-player játékok támogatása
Egyértelműen a cross-play és a multiplayer game-ek korát éljük a batlle royal típusú játékok és az FPS-ek elterjedésével, azonban sokan az egyjátékos kalandok mellett tennék le még így is a voksukat, főleg, hogy az előbbiekhez elengedhetetlen a PS Plusra való előfizetés.
A Sony rendkívül erős, ha az exkluzív-címekről van szó, elég csak a Spider-Man-re, a God of Warra, az Uncharted sorozatra vagy a Last of Us-ra gondolni. Reméljük, hogy erről az útról a jövőben sem térnek le, bár eddig minden jel arra utal, hogy akár még több stúdiót is magukhoz csábíthatnak.
3. Játékok felvétele és a visszajátszási funkciók
A PlayStation 3-nál komoly gondot jelentett a gameplay rögzítése, így a játékosok többnyire egy harmadik féltől származó hardver alkalmazására szorultak. A PS4-nél radikális változást eszközöltek, melynek hatására kiváló minőségű felvételeket lehetett rögzíteni akár egyenesen YouTube-ra vagy más streamlési felületekre.
A PS5-nél valószínűleg továbbfejlesztik ezt a funkciót, amelyre a DualSense kontrolleren lévő vadonatúj gomb is utalhat.
4. Dizájn
Tudjuk, hogy legkevésbé fontos a kinézet egy hardver esetében, azonban mégiscsak jó lenne, ha egy olyan konzollal büszkélkedhetnénk, amely azon kívül, hogy brutális teljesítmény elérése lesz képes, jól is mutat a polcunkon vagy az asztalunkon.
A legnagyobb kérdés még mindig az, hogy milyen játékok érkeznek majd PS5-re, viszont a kinézetéről sem tudtunk meg eddig szinte semmit a szabadalmi rajzon kívül.
Ha a legutóbb kiadott PS VR headsetet és az áprilisban bemutatott DualSense kontrollert nézzük, akkor a letisztult formák és a színkombinációk változatosságával egy igazán trendi gépet kaphatunk majd.
5. Third-party applikációk támogatása
A PlayStation-t természetesen game-ek játszására vásároljuk, azonban a YouTube-hoz vagy a szimpla webes böngészőhöz hasonló alkalmazások hozzájárulnak ahhoz, hogy még könnyedebben tudjunk mozogni a rendszeren.
Ha például elakadunk egy játékban és fogalmunk sincs arról, merre kell továbbhaladni, nem szükséges bezárnunk a PS4-ünket, hanem egyszerűen átválthatunk a böngészőre és rákereshetünk a nélkülözhetetlen információkra.
A Sony szerintünk nem hagyja ki a lehetőséget és a PS5-ön fel fogja javítani az amúgy is parádésra sikerült appjait, emellett ugyanúgy támogatást élvezhetnek a third-party szolgáltatások is.
Kapcsolódó hír: