Kizárólag védettségi igazolvánnyal költözhetnek be egyes kollégiumokba az egyetemisták
Diszkrimináció felsőfokon – így jellemezhetnénk azoknak a kollégiumoknak a tevékenységét, akik egy nem kötelező védőoltás megléte alapján határozzák meg, ki kaphat szállást, és ki nem.
Csak érvényes oltási igazolással költözhetnek be a hallgatók az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Semmelweis Egyetem kollégiumaiba – adta hírül az Eduline hírportál.
„A kollégiumokat, diákotthonokat egészséges, tüneteket nem mutató, magukat egészségesnek érző, lehetőség szerint a koronavírus elleni védettségüket igazoló személyek vegyék igénybe” – olvasható az ITM az felsőoktatási intézményeknek kiküldött javaslatában.
A dokumentumban az oktatás normál munkarendjéről, a külföldről érkező hallgatók elhelyezéséről, karanténkötelezettségének teljesítéséről, a termek és egyéb helyiségek fertőtlenítéséről, a legtöbb hallgatót érintő rész azonban kétségkívül a kollégiumi beköltözésről szóló rövid megjegyzés.
A minisztérium ebben ugyanis azt írja, hogy az egyetemeknek és főiskoláknak lehetőségük van arra, hogy a bentlakást védettségi igazolványhoz kössék. Néhány egyetem pedig már döntött is arról, hogy csak a beoltottak kaphassanak férőhelyet: a Semmelweis Egyetemen és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen már csak a védettségi igazolvánnyal rendelkezők juthatnak kollégiumi szobához.
Nem követi a Semmelweis példáját az ELTE, a Tudományegyetem kollégiumaiba ugyanis az oltatlanok is beköltözhetnek, azonban „bármilyen légútibetegség-tünet megjelenése esetén az eset tisztázásáig a betegszobát kell igénybe venni”.
Az Óbudai Egyetemen is hasonló feltételekkel kezdődött a szemeszter, ott ugyanis szintén nem tették kötelezővé a védettségi igazolványt, azonban annak megléte „ajánlott” mindenki számára.