Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kokainnal és amfetaminnal kereskedett egy férfi, több millió forintot zsebelt be

Kokainnal és amfetaminnal kereskedett egy férfi, több millió forintot zsebelt be

placeholder

Letartóztatásban marad az a kecskeméti férfi, akit első fokon 6 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítéltek drogfogyasztás és kábítószer értékesítése miatt.

Az elsőfokú ítélet szerint a vádlott 2020 februárjában ismeretlen személytől 1,2 millió forintért vásárolt amfetamint és kokaint részben saját fogyasztásra, részben forgalomba hozatal céljából.

A cikk a videó után folytatódik

A férfi a kábítószereket gépkocsija első ülései közötti boxba, illetve kabátja zsebébe helyezte. A férfit azonban a rendőrség igazoltatta, melynek során a kábítószereket lefoglalták. Ezt követően a rendőrség a vádlott lakásában is további kábítószereket, illetőleg azok adagonkénti kimérésére alkalmas digitális mérlegeket foglalt le – írta az ugyeszseg.hu.

A vádlott által saját fogyasztásra, illetve forgalomba hozatal érdekében megszerzett és tárolt kábítószerek együttes mennyisége meghaladta a különösen jelentős mennyiség alsó határát. A vádlott beismerte a bűncselekmény elkövetését.

Az elsőfokú ítélettel szemben a vádlott és védője jelentett be fellebbezést a büntetés enyhítése, rövidebb tartamú, börtön végrehajtási fokozatú szabadságvesztés kiszabása érdekében.

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség megítélése szerint a vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés arányos, annak esetleges enyhítése veszélyeztetné a büntetési célokat, ezért a bejelentett fellebbezéseket nem tartotta alaposnak.

Olyan körülmény pedig az eljárás során nem volt feltárható, amely indokolttá tenné a törvényben előírt fegyház végrehajtási fokozatú szabadságvesztésnél enyhébb, börtön végrehajtási fokozat megállapítását. A fellebbezések tárgyában az ügyben másodfokon eljáró Szegedi Ítélőtábla fog dönteni.