Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ezzel az elektromos autóval kriptovalutát bányászhatunk, miközben újratöltjük

Egy egészen speciális elektromos járgányt alkotott meg az egyik kanadai startup, előzetes terveik szerint a kocsi képes lesz kriptovalutát előállítani, miközben újrapumpáljuk energiával.

...svg content...Twenty20
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Rengeteg gyártó szeretne átállni az elektromos technológiára, és bár egyelőre úgy tűnik, drága mulatságnak számít, vannak vevők, akik hajlandóak óriási felárat fizetni a zöld megoldásért cserébe.

A kanadai Daymak vállalat vezérigazgatója, Aldo Baoicchi a Wired magazinnak adott interjújában elmondta, komoly célokat szeretnének megvalósítani a 2023-as Spiritus névre keresztelt autójukkal, amelyekből állítólag júniusra már több száz darabot értékesítettek. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Az előrendelések jelenleg 350 millió dollárra rúgnak, ami nem véletlen, hiszen a cég bejelentette, hogy kriptovalutával is ki lehet fizetni a gépkocsikat – dogecoint, ethereumot és cardanót is elfogadnak a járművekért cserébe.

Baiocchi szerint a kriptovalutáké a jövő, ezért az elektromos autót is úgy fogják megalkotni, hogy miközben a sofőr éppen újratölti, nekiáll bányászni a virtuális tokeneket. Mindezt a fedélzeti számítógép segítségével érnék el, amit korszerű processzorral és GPU-val látnának el, így könnyen lehetne vele kriptovalutákat termelni.

Eddig az Nvidiában látnak potenciált, ezért felkérték őket, hogy segítsenek a technológia megtervezésében és kifejlesztésében. A Daymak vezérigazgatója úgy gondolja, az Egyesült Államokban gond nélkül piacra dobhatják majd az ilyen autókat, külföldön azonban problémássá válhat a helyzet, hiszen az Európai Unió egyelőre még nem engedélyezte az ilyesfajta gépjárművek forgalomba hozatalát.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.