Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megvan az első európai ország, amely lezárhatja határait az oltatlanok előtt

Málta közölte, hogy az első európai országként lezárja határait azok előtt, akiket nem oltottak be teljes mértékben a koronavírus ellen, miután az országban jelentősen megugrott a koronavírusos megbetegedések száma.

...svg content...Fotó: AP
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Csak azokat engedik be július 14-től, akik brit vagy európai oltási igazolással rendelkeznek – mondta Chris Fearne egészségügyi miniszter –, ami arra utal, hogy az amerikai turistákat és másokat sem engednek be. „Mi leszünk az első ország Európában, amely megteszi ezt a lépést” – mondta.

Máltát európai sikertörténetnek nevezték a védőoltási kampánya miatt, mivel a felnőtt lakosság 79 százaléka jelenleg teljes mértékben be van oltva. A Földközi-tengeri szigetország azonban, amely június 27-én még nem jelentett új megbetegedéseket és mindössze 28 aktív esetről számolt be, pénteken 96 új vírusfertőzést jelentett, így az aktív esetek száma 252-re emelkedett. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

„Július 14-től mindenkinek, aki Máltára érkezik, elismert oltási igazolással kell rendelkeznie: máltai, brit vagy európai uniós igazolással”

– mondta Fearne az újságíróknak.

Korábban az EU többi részéből, az Egyesült Államokból és néhány más országból érkező látogatókat akkor engedték be, ha negatív PCR-koronavírus-tesztet mutattak fel, vagy ha teljes mértékben be voltak oltva.

A szabályok értelmében elegendő lesz az oltási igazolás, bár a kisgyermekeknek ugyanúgy negatív PCR-tesztet kell bemutatniuk. Fearne elmondta, hogy a Máltán észlelt megbetegedések mintegy 90 százaléka oltatlan emberek között fordult elő, és sok esetben az angol nyelvű iskolákhoz köthető.

Arra a kérdésre, hogy „igazságos” volt-e ilyen rövid időn belül kötelező oltási követelményeket előírni, Fearne azt mondta:

„Nem igazságos, hogy veszélynek tesszük ki azokat a helyieket, akik nem tudják beoltatni magukat. Először a lakosainkkal kell törődnünk”.

Máltán eddig 30 851 vírusos megbetegedés történt, és 420 halálesetet regisztráltak.