Halálfejjel jelöli meg a rendőrség az oltatlanokat Indiában
Az internetezők nem értenek egyet a vidéki körzet rendőreivel az oltatlanok megbélyegzéséről.
Madhja Prades állam vidéki rendőrei arra kényszerítettek néhány be nem oltott indiait, hogy a halálfej, vagyis az emberi koponya és az alatta keresztbe rakott két lábszárcsont univerzális szimbólumát viseljék, ezzel felháborodást kiváltva az országban, amely hiányt szenved az oltóanyagokban.
A Reuters hírügynökség tudósítása szerint Madhja Prades indiai állam Niwari körzetének tisztjei azt állítják, hogy a halálfejjel való megbélyegzés politikáját azért vezették be, hogy ezzel ösztönözzék az embereket a koronavírus elleni védőoltás felvételére.
“Látva a körzetünk alacsony átoltottsági arányát, úgy gondoltuk, tisztelgünk az oltott emberek előtt, de aztán nagyszámú olyan emberrel találtuk magunkat szembe, akik nem vették fel a vakcinát. Tehát, hogy feladjuk nekik a leckét, és az oltásra ösztönözzük őket, megesküdtünk rá, hogy elérjük, hogy mihamarabb felvegyék a vakcinát” – magyarázta Santosh Patel, niwari körzeti rendőrtiszt.
A hírügynökség információi szerint azok a helyi lakosok, akik beoltatták magukat a koronavírus elleni védőoltással, az indiai zászló színeivel ellátott címkét kaptak, melyen az olvasható, hogy “Nacionalista vagyok.”
Azok, akik nem oltották be magukat, olyan jelölést kaptak, amelyen a halálfej mellett a “Ne gyere a közelembe, nem vagyok beoltva. Kérlek, maradj távol tőlem” felirat látható Patel szerint, a megbélyegzésről pedig videófelvétel is készült.
A rendőrség eljárása a közösségi oldalak felhasználóiból dühös és felháborodást váltott ki, a jeleket “sértésnek” és “stigmatizációnak” nevezték.
Madhja Prades teljes lakosságának csupán körülbelül a 14 százaléka került eddig beoltásra a koronavírus ellen, és az olyan vidéki területeken, mint amilyen Niwari is, a legalacsonyabb az átoltottsági arány Indiában.
India a világ legnagyobb vakcinagyártója, de több millió dózis exportálása és kisebb országnak való eladományozása után nehezen halad csak a belföldi oltási program az országban.