Alapjában megváltozhat a magyar kórházak feladatköre
Leginkább a kisebb városi kórházak feladataira vonatkozna a radikális változtatás, de akár 2500 betegágyat is megszüntetne a kormány.
Az RTL Klub Híradójának értesülései alapján a kormány az egészségügyi ellátórendszer radikális megváltoztatására készül, az RTL által szemlézett dokumentumban ugyanis, melyet az Országos Kórházi Főigazgatóság készített el a múlt héten, szerepel, hogy hét kórházban szűnne meg az aktív betegellátás, a tervek szerint pedig 13 kórházban szüntetnék be a műtéteket.
A kisvárosi kórházak esetében kizárólag nappal szülhetnének a várandós nők, ügyeleti időkben a nagyobb, megyei kórházakba irányítanák át őket, a gyermekek pedig megkaphatnák születési címként anyjuk lakcímét.
A városi kórházak szerepe egyszerűsödne, jóformán csak járóbeteg-ellátást, egynapos sebészetet és krónikus ellátást végeznének, a nagyobb műtéteket pedig csak a megyei kórházak végezhetnék el. Egyes szakterületek azonban még a megyeiekben sem maradnának meg a tervezet szerint.
Az RTL megkereste a főigazgatóságot az ügyben, azonban ők csak annyit reagáltak, ez egy munkaanyag, a benne szereplő adatokról még nem született meg a végső döntés.
Hozzátették, alapelvük, hogy intézményt nem szüntetnek meg, azonban fontosnak tartják a betegellátás minőségét, s mivel véleményük szerint Magyarországon a szükségesnél több aktív ágy van, viszont az elöregedő társadalom miatt egyre több krónikus ágyra van szükség, erre a problémára megoldást kell találni, így akár 2500 betegágyat is megszüntetnének.