A „vírusban elhunyt nő” két héttel a hamvasztás után hazatért családjához
Egészen elképesztő annak az indiai nőnek a története, akit halottnak nyilvánítottak, majd két héttel hamvasztása után hazatért családjához.
A 70 éves Muktyala Girijamma szeretteinek tévesen azt mondták, hogy az idős hölgy május 15-én, egy helyi kórházban történt kaotikus kavarodás után koronavírusban hunyt el. Helyi források szerint az indiai Christianpet körzetéből származó idős asszony még azelőtt fertőződött meg a vírussal, hogy május 12-én kórházba került volna.
Amikor a férje három nappal később érdeklődött az állapota felől, Girijamma állítólag eltűnt az ágyáról, a személyzet pedig azt állította, hogy áthelyezték egy másik kórterembe. Mivel a 70 éves nőnek nyoma sem volt a helyszínen, a feldúlt hozzátartozót az ügyeletes orvos tájékoztatta arról, hogy ez az információ hamis, és hogy a nő belehalt a vírusba.
Girijamma unokaöccse, Nagu szerint a kórházi hatóságok végül arra kérték a családot, hogy keressék meg a holttestét a hullaházban, ahol továbbra is halomban állnak a holttestek.
Az érvényben lévő társadalmi távolságtartási politika azt jelentette, hogy a feldúlt család csak távolról láthatta a holttestet, miközben megpróbálták hivatalosan is azonosítani szerettüket. A holttest pedig egészen a hamvasztásig szorosan műanyagba csomagolva maradt – számolt be a Sun.
Girijamma szerdán tért vissza Christianpe falujába, nem sokkal azelőtt, hogy a családtagoknak el kellett volna végezniük a Shraddhá-szertartást – az elhunyt rokon végső búcsúztatását. Bár a kórház 3000 rúpiát (11 800 forint) ajánlott fel neki a hazaútra, ő úgy döntött, hogy az út nagy részét gyalog teszi meg – és az első szavai a döbbent rokonoknak az volt, hogy panaszkodott, hogy senki sem jött érte.
Sajnos Muktyala csodás hazatérése keserédes volt, mivel 36 éves fia, Ramesh, akit ugyanazon a napon szállítottak be a kórházba koronavírus-fertőzéssel, május 23-án sajnos ténylegesen belehalt a fertőzésbe.
A legfrissebb kormányzati adatok szerint Indiában eddig 28 441 986 koronavírusos megbetegedést igazoltak, és mintegy 337 989-en vesztették életüket a fertőzés következtében. Több mint 220 millió adag vakcinát adtak be a január közepén kezdődött bevezetés óta, de eddig csak a lakosság három százalékát oltották be teljesen.