Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
66,952 $

Megnyugtató adatokat közölt a szociális intézmények járványhelyzetéről az országos tisztifőorvos

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatója során számolt be a szociális intézményekben zajló vírushelyzetről.

...svg content...Csomor Józsefné lakó az oltási igazolást olvassa, miután beoltották a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájának második adagjával a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Egyesített Szociális Intézménye Vízpart körúti idősotthonában 2021. január 31-én. Az intézményben második alkalommal oltanak, de olyanok is kapnak oltást, akik három hete még nem kaphattak. MTI/Mészáros János
Belföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Müller elmondása szerint tovább javul a helyzet a szociális otthonokban, melynek különösen érdemes örülni, ugyanis a járvány első hullámának idején, hatékony vakcina hiányában csak különböző védelmi intézkedésekkel lehetett csökkenteni a veszélyt, ezért „hermetikusan elzárták” mindenki elől például az idősotthonokat.

Az országos tisztifőorvos kiemelte, hogy nagy köszönettel tartozunk a gondozóknak, akik azóta is folyamatosan és lelkiismeretesen gondoskodnak az intézményekben élőkről a megpróbáltatások ellenére is. Soron kívül Riasztó mértékben növekszik az idős, beteg, munkaképtelen hajléktalanok száma Magyarországon

Müller beszámolója szerint jelenleg az egész országban 1720 gondozott van, akiknek pozitív lett a koronavírus-tesztje, ez az egész országban a gondozottak 2 százaléka. Közülük 618-an vannak továbbra is kórházban, ám 20 ezren már meggyógyultak a fertőzésből.

A koronavírus-járvány első hulláma során volt inkább súlyosabb a helyzet, különösen az idősotthonokban, melynek eredményeképpen 3788-an hunytak el, mely a járvány kitörése elhunytak számának 13 százaléka.

Nemzetközi összehasonlításban ez az arány alacsonynak számít, mondta Müller, ugyanis egy 22 ország adatait tartalmazó táblázat szerint nemzetközileg a halálesetek 41 százaléka ilyen szociális intézményekben történik koronavírus-fertőzés miatt.

Müller hangsúlyozta, ahogy lehetőség adódott rá, az egészségügyi dolgozókat követően rögtön a szociális intézményekben kezdték meg az oltást, hogy a gondozottak és a gondozók is egyaránt védetté váljanak, mely nagy számban sikerült is mára.

Az országos tisztifőorvos elmondta, hogy gyakorlatilag mára minden oltásra jelentkezett gondozót és gondozottat sikerült beoltani, legnagyobb részük már a második oltását is megkapta, így teljes mértékben védettek.

Ez a számok nyelvére lefordítva 63 ezer gondozottat és 26 ezer gondozót jelent, és az oltás hatása egyértelműen látszódik a fertőzöttek számának alakulásában is: a gondozottak körében 96 százalékkal, a gondozók körében 92 százalékkal eset vissza az új fertőzöttek száma.

Müller kitért arra is, hogy a dolgozók közül 752-en fertőződtek meg koronavírussal, amelynek aránya országosan még az 1 százalékot sem éri el, közülük pedig végül 19-cen vesztették életüket a fertőzés szövődményeiben.

Ezeken a helyeken törik fel vagy lopják el a legtöbb autót

Meglepő, de nem Budapest az autólopások és feltörések elsődleges helyszíne a rendőrség adatai szerint.