Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Főnökeik túszul ejtésével igyekeztek megakadályozni a Renault egyik gyárának eladását a munkások

Egy Renault-gyár dolgozói Franciaországban a cég hét vezetőjének nem hagyták, hogy elhagyják az üzemet, így próbálva a gyár eladására való törekvéseket megakadályozni.

...svg content...A CGT szakszervezet felhívására tüntetnek Párizsban 2021. február 4-én. MTI/EPA/Yoan Valat
Külföld
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

A Renault fonderie de bretagne-i üzemének 350 sztrájkőrséget álló alkalmazottja kedden „túszul ejtette” a gyár hét vezetőjét, megakadályozva, hogy elhagyják a telepet, miután a cég bejelentette, eladják vagy bezárják a létesítményt.

Az RT szerint több kísérlet is folyt, hogy a dolgozókat meggyőzzék, engedjék el a felsővezetőket, végül helyi idő szerint 22:30-kor mehettek haza, bár az üzem blokádja szerdán is folytatódott. A Renault egy rövid közleményben ítélte el a dolgot, nyugalomra és párbeszédre intve. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

A cég azzal próbálta kiengesztelni a dolgozókat, hogy olyan vásárlót keresnek, akik „biztosítják, hogy megtarthatják állásaikat”, a CGT nevű szakszervezethez csatlakozó dolgozókat ez azonban nem hatotta meg, mondván, hiába mondja a cég, hogy ők szeretnének tárgyalni, nem ültek le velük egyszer sem.

A szakszervezetet képviselő Mael Le Goff arra a kérdésre, hogy miért engedték el főnökeiket, így válaszolt:

„Továbbra sem akartak velünk beszélni, teljesen felesleges volt olyanokhoz beszélni, akik nem akartak minket meghallgatni. Nem áll jól a szénánk, egyáltalán nem tudunk tárgyalni a menedzsmenttel” – mondta, hozzátéve, hogy a szakszervezet „nagyon ijesztő dolgokat hallott” esetleges leépítésekről.

„Csak meg akarjuk kérdezni, hogy mi lesz velünk. El fognak minket adni? Létszámon felüliek leszünk? Már egy éve várunk a válaszra, már nem is nagyon reménykedünk.”

A szakszervezet a munka ünnepére, szombatra Hennebont városába szervez tüntetés, de Bretagne területi tanácsának elnökével is tárgyalnak majd.

Nem ez az első „főnökrablás” az utóbbi években Franciaországban, 2014-ben egy Goodyear-gyár alkalmazottai tartottak az üzemben két vezetőt 12 napon át, hogy megakadályozzák a gyár bezárását. Nicolas Sarkozy ideje alatt olyan gyakori volt a módszer alkalmazása, hogy a jobboldali miniszterelnök külön jogköröket adott a rendőrségnek ezek leverésére.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.