Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Fontos etikai szabályokat fogadott el az ellenzék az előválasztásra

Már régóta ismert tény, hogy a hat fő ellenzéki párt összefog a 2022-es országgyűlési választásokra, hogy le tudják győzni a Fidesz-KDNP kormánykoalíciót.

...svg content...Facebook/Gyurcsány Ferenc
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A DK, a Jobbik, az MSZP, a Párbeszéd, az LMP és a Momentum megállapodtak abban, hogy közös miniszterelnök-jelölttel és közös egyéni választókerületi jelöltekkel vágnak neki 2022-nek, mert így látják a legesélyesebbnek a kormányváltás lehetőségét.

A miniszterelnök-jelölt és az egyéni jelöltek eldöntéséhez előválasztást fognak lebonyolítani, ahol a hat párt jelöltjei, valamint a kezdeményezéshez csatlakozó pártok jelöltjei is megmérettethetik magukat. Akik győztesen kerülnek ki, azok szállhatnak harcba az országgyűlési választásokon a kormánypárti és kisebb pártok által kiállított jelöltekkel szemben. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

A miniszterelnök-jelöltségért folytatott versenybe már többen bejelentették indulásukat, eddig Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere; Jakab Péter, a Jobbik első embere és Fekete-Győr András, a Momentum elnöke indul biztosan. Elemzők szerint Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője és Gyurcsány Ferenc pártelnök felesége szinte biztosan indul, míg Karácsony Gergely részvétele sem kizárható.

A szerdai nap folyamán ismételten egyeztettek az ellenzéki pártok a 2022-es országgyűlési választással összefüggésben és a megbeszélést végül egy etikai kódex elfogadásával zárták – számolt be róla az Azonnali. Főként az előválasztásokra vonatkozóan fogalmaztak meg etikai szabályokat, melyeket valamennyi jelöltnek be kell tartani.

Az előválasztásban résztvevő pártok például vállalják, hogy az etikai kódex betartásával fognak kampányolni és az előválasztás eredményét tiszteletben tartva segítik a győztes jelöltek további munkáját. A kódexben kikötötték, hogy a jelölteknek tiszteletben kell tartani a többi jelölt emberi méltóságát és magánéletének szentségét, így politikustársuk:

  • Vallása
  • Családi Állapota
  • Nemi Identitása
  • Szexuális orientációja nem képezheti a kampány részét.

Kijelentették, hogy a programok elképzeléseinek ütköztetése érdekében demokratikus vitákat fognak szervezni, valamint cél, hogy a közéleti folyamatok „morális és tömegkommunikációs” válságát felszámolják. Deklarálták: nem szabad lejáratókampányt folytatni jelölttársaikkal szemben.

A jelöltek ezen felül vállalták, hogy a „kormányzati hazugságkampánnyal” szemben minden eszközzel fellépnek és médiakapcsolataikat az összefogás érdekében használják fel. Az etikátlan fellépést is tiltólistára tették, mert meglátásuk szerint ezzel csak a Fideszt segítenék.

Az ellenzéki pártok végül deklarálták, hogy az etikai kódex megsértőivel szemben egységesen szankciókat határozhatnak meg, így akik a fentebb említett szabályokat megsértik, valamiféle szankcióval fognak szembenézni.