A WHO arra kéri az embereket, hogy vegyék komolyan a járványt
Az Egészségügyi Világszervezet arra ösztönözte az embereket, hogy hagyják abba a lazulást a világjárvány alatt, mivel a koronavírusos esetszámok világszerte egyre csak emelkednek.
Maria Van Kerkhove epidemiológus, a WHO technikai vezetője a koronavírus ügyében elmondta, hogy az esetek egy hete növekvő tendenciát mutatnak, a múlt héten 4,4 millió új esetet regisztráltak. Egy évvel ezelőtt mindössze 500 ezer esetet jegyeztek fel egy hét alatt.
„Nem ebben a helyzetben szeretnénk lenni egy olyan járvány 16 hónapja alatt, ahol bizonyítottunk az ellenőrzési intézkedésekkel” – mondta Van Kerkhove. „Itt az idő, amikor mindenkinek számba kell vennie és ellenőriznie kell a valóságot arról, hogy mit kell tennünk.”
A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint világszerte eddig több mint 136,4 millió koronavírusos esetet regisztráltak, és több mint 2,9 millióan haltak meg a fertőzésben. A tisztviselők elmondták, hogy míg a világ egyes részein felgyorsult az oltás, sok ország, különösen az alacsonyabb jövedelműek, nagyon kevés embert oltottak be.
A Los Angeles Times arról számolt be, hogy 60 ország látja, hogy oltási erőfeszítései elakadtak, amikor leállították a COVAX program által érkező szállítmányozást, amely egy globális kezdeményezés a koronavírus elleni oltásokkal történő ellátására vonatkozóan olyan országoknak, amelyek nem tudják őket önállóan megszerezni.
A WHO főigazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz pénteken kiemelte a koronavírus elleni oltóanyagok terjesztésének egyensúlyhiányát, és elmondta, hogy míg az olyan gazdag országokban, mint az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság, minden negyedik ember kapott dózist, a szegényebb országokban 500-ból csak egy ember kapott dózist.
Gebrejeszusz sürgette az embereket, hogy továbbra is tartsák fenn a biztonsági intézkedéseket, például a társadalmi távolságtartást, a maszkok viselését és a teszteket, amelyek mind segítenek a járvány megfékezésében és az életmentésben – írja a Business Insider.
„Azonban a zavartság, az önelégültség és a következetlenség a közegészségügyi intézkedésekben és azok alkalmazásában elősegítik a fertőzés további terjedését és életekbe kerülnek” – mondta.