Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

WHO: a koronavírus denevérektől származik, és macskákat, valamint menyéteket is megfertőzhet

Az Egészségügyi Világszervezet kutatói úgy gondolják, hogy a COVID-19 kórokozója természetes eredetű lehet.

Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A WHO állati fertőzésekkel foglalkozó szakembere, Peter Ben Embarek szerint az új koronavírus egyértelműen a denevérektől eredeztethető, viszont azt még továbbra sem tudjuk, pontosan melyik köztes fajról terjedhetett át az emberre.

A kórokozó a legnagyobb valószínűséggel olyan állatokban jelenhetett meg, amelyeket élelem szempontjából tartanak, bár a kutatók még nem jöttek rá, melyik jószág felelős a mutációért. A legfrissebb tanulmány alapján a macskák és a menyétfélék lehetnek a potenciális köztes gazdák, míg a kutyákat sokan már kizárták a vizsgálatokból. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A Sars-CoV-2 eredetére irányuló kutatások szinte új lendületre kaptak azután, hogy az Egyesült államok elnöke, Donald Trump belengette, nem tartja kizártnak, hogy a koronavírust Kínában egy laboratóriumban állították elő. A tudósok azóta többször is kijelentették, szó sincs a mesterséges származásról és ezt minden kétséget kizáróan bizonyítani fogják az elkövetkező hónapokban.

A WHO munkatársai ez utóbbi érdekében Kínába fognak utazni, hogy még több információt gyűjthessenek be a vírusról – erről Maria Van Kerkhove, a világszervezet vezető epidemiológusa számolt be.

Az Ázsiában élő tobzoskák és egyéb páncélos emlősök szervezetében már kimutattak olyan Sars-CoV-2 vírusokat, amelyek közel azonos genetikai szerkezettel rendelkeznek, mint az emberre veszélyes kórokozó. Ben Embarek hozzátette, korábban már indítottak missziókat Kínába az állatok további tanulmányozása céljából, azonban a pandémia epicentrumának számító Vuhan városát karantén alá helyezték, így a kutatóknak el kellett hagyniuk a területet.

Az első embereken észlelt koronavírus-betegeket a Hupej tartományban lévő Vuhan környékén regisztrálták, ahol közeli kontaktusba kerülhettek valamelyik piacon a kórokozót hordozó állat tetemével.

Donald Trump úgy gondolja, a fertőzés egy kínai laborból szabadulhatott ki és a távol-keleti nagyhatalmat arra szólította fel, tisztázza az ezzel kapcsolatos híreszteléseket. A kommunista pártvezetésű kormány erre azt válaszolta, hogy az Egyesült Államoknak semmilyen bizonyítéka sincs ezekre az állításokra, így puszta rágalmazásnak tartják a vádaskodást.

Közben a nemrég felvetett ötletet morálisan kifogásolhatónak találják a szakemberek:

https://liner.hu/szakemberek-szerint-borzalmas-otlet-az-immunitasi-utlevel/

Egyszerre 11 állítását cáfolta meg a kormány Magyar Péternek

Vitályos Eszter kormányszóvivő számos olyan állítást cáfolt meg, melyek Magyar Pétertől származnak, amiket hazugságoknak minősített.