Brit orvosok a saját pénzükből kénytelenek megvenni a védőfelszereléseket
A Brit Orvosi Kamara (BMA) legfrissebb közvélemény-kutatása alapján a szigetország egészségügyi dolgozói nem kapnak az államtól kellő támogatást.
A BMA 16 ezer orvost kérdezett meg az Egyesült Királyságban arról, honnan szerzik be a nélkülözhetetlen köpenyeket, maszkokat és védőszemüvegeket, valamint hogyan oldják meg a gyógyszerhiányt, de azt is meg szerették volna tudni, hogyan érzik magukat általánosságban.
A felmérés azonban súlyos infrastrukturális problémákat hozott a felszínre, amely szerint a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) képtelen megfelelő mennyiségben ellátni az orvosok és az ápolók szükségleteit, akik a páciensek és a jótékonykodók adományaira számíthatnak csak, vagy a saját zsebükbe kell nyúlniuk.
Az első védőfelszerelésekkel kapcsolatos botrány csütörtökön robbant ki, amikor kiderült, hogy az eredetileg beígért 400 ezer köpenyt – amelyet a kormány április közepén szállíttatott Törökországból Nagy-Britanniába – egyszerűen nem osztották szét az egészségügyi dolgozók között, mert nem teljesítette a minőségi követelményeket.
A BMA tanácsának elnöke, Dr. Chaand Nagpaul a hivatalos közleményben a következőket mondta:
Közben az Egyesült Államokban a hullaházak is túlterheltté váltak: