Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
362,67 Ft
Euró
389,25 Ft
Font
454,82 Ft
Bitcoin
59,114 $

Egy 140 millió éves titanoszaurusz maradványaira bukkantak Argentínában

A kutatók olyan ásványokat tártak fel, melyek a dinoszauruszok legrégebbi ismert tagjának, a titanoszaurusz néven ismert, a Földön valaha élt legnagyobb szárazföldi állatának maradványait rejtik.

Flickr/The Quilted Turtle
Tudomány

Borbély Fanni

Szerkesztő

A kutatók hétfőn jelentették be, hogy az általuk felfedezett maradványok egy Ninjatitan zapatai elnevezésű dinoszauruszfajból származnak, mely 140 millió évvel ezelőtt élt a kréta korszakban. A Ninjatitan a titanoszauruszok kategóriájába lett sorolva, mely egy rendkívül hosszú nyakú növényevő állat volt, és négy hatalmas oszlopszerű lábbal rendelkezett.

A dinoszaurusz hiányos csontvázmaradványait Argentína patagóniai pusztájában fedezték fel, Neuquen városától délre. A kutatók szerint a Ninjatitan bebizonyította, hogy a titanoszauruszok sokkal régebben jelentek éltek, mint ahogy azt korábban gondolták. A kutatók kiemelték a lelet jelentőségét, ugyanis korábban még soha nem találtak ilyen régi maradványokat az ásatások során, ugyanis a korai feljegyzések alapján nem gondolták volna, hogy ilyen régen éltek a hatalmas állatok. Soron kívül Némi csapadékra van kilátás pénteken, de akár 27 fok is lehet napközben

A CNN azt írja, a maga 20 méteres hosszúságával a Ninjatitan még nem is tartozott a legnagyobbak közé, ugyanis a későbbi titanoszauruszok, mint például az Argentinosaurus hosszúsága is elérte a 35 métert. A kutatók azt is megosztották, hogy egy ilyen korai titanoszaurusz patagóniai felfedezése alátámasztja azt az elképzelést, miszerint a titanoszauruszok a déli féltekén éltek.

Agyonverte feleségét a volt kazahsztáni gazdasági miniszter, a gyilkosságról felvétel is készült

A férfi az egyik rokonának a tulajdonában lévő étterembe vitte feleségét, ahol a hajánál fogva rángatta, brutális módon ütlegelte és rugdosta, melynek következtében a nő a helyszínen életét vesztette.