Egyre többen látogatják a fővárosi állatkertet
Idén mintegy 30 ezerrel több látogatót regisztráltak, mint a tavalyi évben, mindez pedig azt jelenti, hogy a Margitszigeti Vadasparkkal együtt 1.3 millióan keresték fel az intézményeket.
A budapesti állatkert MTI-hez eljuttatott közleményében arról számolt be, hogy az idei év legnépszerűbb látványossága a Cápasuli volt, de nagy népszerűségnek örvendett a Holnemvolt Vár és a mentett állatokkal kapcsolatos munkát bemutató Sünispotály is.
Szakmai szempontból a hangyászsünbébi kikelése volt 2019 legsikeresebb történése, hiszen a hangyászsünök állatkerti szaporítása még hazájukban, Ausztráliában is nagy eredménynek számít, Ausztrálián kívűl pedig több mint 100 év alatt is mindössze néhány alkalommal sikerült.
A hüllőknél is sok helyen volt szaporulat. A legnagyobb érdeklődés a tigrispitonokat kísérte. A Holnemvolt Várban bárányok és gidák születtek, a minnesotai törpesertéseknél és a mangalicáknál kismalacok jöttek világra, és egy magyartarka kisbociról is beszámolhattak a közönségnek. December 2-án jött a világra a legifjabb lajhár, nevének kiválasztására az állatkert szavazást hirdetett, és végül a Kuglóf név lett a befutó.
A közleményben kiemelik: 2019-ben több mint kétezer mentett állat kapott új esélyt az állatkertben zajló mentőmunka keretében. A mentett állatok nagyobbik része továbbra is madár, emellett minden korábbit meghaladó számú, több mint háromszáz sün is bekerült idén a mentőhelyre.
Az Európa 110 vezető állatkertjét jegyző Sheridan-listára – mely pontozza és rangsorolja az állatkerteket a látogatói élmény, a szolgáltatások, a szakmai munka és több más szempont együttes mérlegelése alapján – felkerült négy magyarországi állatkert közül a budapesti kapta a legmagasabb pontszámot, amellyel európai összehasonlításban is az élmezőnybe tartozik – jegyzik meg a közleményben.