Disznófarmok modernizálásába fogott a Huawei
A kínai techóriás mobilágazatának hanyatlását követően disznófarmokon kamatoztathatja tudását és megszerzett tapasztalatait.
A Huaweit nemrég még a világ legnagyobb mobilgyártójaként tarthattuk számon, a Donald Trump elnöksége alatt bevezetett szankciók után azonban kénytelen volt más irányba fordulni.
A gyártó megsínylette az Egyesült Államok által eszközölt tiltásokat, 2020 negyedik negyedévére ötödik pozícióba zuhant vissza a mobilpiacon, eladásai több mint 40 százalékkal estek vissza, és még az 5G-hálózatok kiépítéséből is elszigetelték őket bizonyos országokban – írta a BBC.
Bár egyelőre még nem erősítette meg a vállalat a 60 százalékos telefongyártási visszavágást, bennfentes források szerint komoly pénzeket pumpálhatnak ismét az okostelefon-részlegbe.
Mindezt azonban nem várta meg a Huawei, ezért már most más bevételi lehetőségek után nézelődik, ahol a technológiai tudását hasznosíthatja, például PC-k, táblagépek, felhőszolgáltatások és televíziók, de még okosautók fejlesztése terén is kutakodtak a kínai techóriás vezetői.
Ren Zsengfej, a techcég alapítója és vezérigazgatója elmondta, megmaradnak telefonok nélkül is, egyúttal hozzátette, az Egyesült Államok kormánya Joe Biden megválasztása után előreláthatólag fel fogja függeszteni a jelenleg érvényben lévő szankciókat.
Kína a világ legnagyobb disznótartója, a világ sertésállományának közel fele él az országban. A technológia nagy segítséget nyújthat az iparágban, például a mesterséges intelligencia segítségével követni lehet a sertéseket és ki lehet szúrni a beteg állatokat. Arcfelismeréssel azonosíthatják az egyedeket, más eszközökkel pedig figyelhetik az étrendjüket és a súlyukat.
Nemcsak sertéstenyésztésben, hanem bányászatban is érdekelt lehet a Huawei, ennek érdekében egy bányászati innovációs laboratóriumot is építettek Kína keleti részén – a fejlesztéssel az a céljuk, hogy egészségesebbé és biztonságosabbá tegyék az iparágat.