Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

928 gyanúsítottat vettek őrizetbe az ankarai robbantásos merénylet után

928 gyanúsítottat vettek őrizetbe az ankarai robbantásos merénylet után

928 gyanúsítottat vettek őrizetbe az ankarai robbantásos merénylet után
Fotó: MTI/EPA/Necati Savas

A török fővárosban történt robbantás utáni műveletekben több ezer rendőr vesz részt.

Az Al Jazeera jelentése szerint a török belügyminiszter számolt be arról, hogy a török rendőrség két nappal a török fővárosban, Ankarában elkövetett öngyilkos merénylet után legkevesebb 928 olyan embert vett őrizetbe, akiknek állítólagos kapcsolataik vannak kurd harcosokkal.

Ali Yerlikaya belügyminiszter kedden közölte, hogy a rendőrség 64 törökországi tartományban hajtott végre razziákat, s vett őrizetbe olyan embereket, akiket azzal gyanúsítanak, hogy a törvényen kívüli Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) „hírszerzési struktúrájához” tartoznak.

A belügyminiszter a korábban Twitterként ismert X közösségi médiaplatformon közzétett bejegyzésében közölte, a műveletekben mintegy 13 400 biztonsági tisztviselő vett részt, hozzátéve, hogy több ezer illegális fegyvert foglaltak le az összehangolt műveletek során.

Sinem Koseoglu, az Al Jazeera hírügynökség munkatársa ugyanakkor rámutatott, a török biztonsági erők célja az volt, hogy a műveletek során minél több gyanúsítottat őrizetbe vegyenek:

„Ez nem azt jelenti, hogy mindannyiukat le fogják tartóztatni. Ez csak az első őrizetbe vétel.”

Koseoglu hangsúlyozta továbbá, a művelet terjedelme is azt bizonyítja, hogy a rendőrség fokozta az információgyűjtést a PKK gyanúsítottjairól, hozzátéve, hogy a keddi razziák központja Sanliurfa, egy Szíriával határos délkeleti nagyváros.