Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Megtetszett neki egy 86 éves nő fülbevalója – kifosztotta áldozatát Miskolcon

Megtetszett neki egy 86 éves nő fülbevalója – kifosztotta áldozatát Miskolcon

Megtetszett neki egy 86 éves nő fülbevalója – kifosztotta áldozatát Miskolcon
Shutterstock

Szörnyű, amit tett a férfi.

Egy Miskolcon élő férfi fényes nappal, az utcán fosztott ki egy idős nőt – mert megtetszett neki az arany fülbevalója.

A Miskolci Járási Ügyészség kifosztás bűntettével vádolja azt a férfit, aki még 2025. január végén támadta meg az áldozatot. A vádirat szerint a férfi dél körül szállt le a villamosról, amikor felfigyelt egy előtte sétáló, 86 éves nőre, aki arany fülbevalót viselt.

Nem habozott: mellélépett, két kézzel levette a bal oldali fülbevalót, majd elszaladt. Az ékszer értéke közel 30 ezer forint volt.

A meglepett asszony azonnal kiabálni kezdett, s hívta a 112-es segélyhívót. A támadó egy bokros részen próbált elrejtőzni, majd később hazament, és a zsákmányt volt sógornőjének adta, hogy vigye el zálogba. A nő nem tudott a lopásról, így a rendőrség a zálogházból foglalta le az ékszert, s visszajuttatta a tulajdonosának.

A vádlott büntetett előéletű és jelenleg is letartóztatásban van. Az ügyészség börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta ellene.