Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

444 millió forintból épült új bölcsőde Kecskeméten

A helyi családok kérésére épült meg az új bölcsőde Kecskemét katonatelepi városrészében, a modern épület udvarán pedig korszerű játszóeszközök és aszfaltozott pálya is helyet kapott.

...svg content...Fotó: MTI/Soós Lajos A kép illusztráció.
Belföld

Takács Petra

Szerkesztő

Két csoportszobás, új bölcsőde épült Kecskemét katonatelepi városrészében európai uniós támogatással, mintegy 444 millió forintból – közölte a város polgármestere az MTI-vel.

Szemereyné Pataki Klaudia (Fidesz-KDNP) elmondta: a városrészben élő családok kérésére 2019-ben döntött arról a település vezetése, hogy a katonatelepi óvoda mellett új bölcsődét alakít ki. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A mintegy 500 négyzetméteres, energetikailag korszerű, jelenleg 27 kisgyermeket fogadó intézménybe akadálymentesen lehet bejutni. Az épülethez tartozik egy mintegy 700 négyzetméteres, korszerű játszóeszközökkel felszerelt udvar is, technikailag elzárható, aszfaltozott pályával és kültéri gyermekmosdóval.

A belső falakat a Magyar népmesék című rajzfilmsorozat alakjai díszítik, amelyeket a Kecskeméti Rajzfilmstúdió munkatársai készítettek.

A későbbi bővíthetőség érdekében a melegítőkonyha és kiszolgálóhelyiségei, valamint a gépészet az utcafronton, az intézményvezetési épületrész az utcafronttal párhuzamosan, a csoportszobák és kiszolgálóhelyiségeik pedig a telek belső felén kaptak helyet. A csoportszobákhoz a játszóudvar felé teraszok kapcsolódnak.

Az épület délnyugati nyeregtető-felületén 22 napelemet helyeztek el. A bölcsődében a vezetőn kívül nyolcan dolgoznak: négy kisgyermeknevelő, két dajka, ketten pedig a konyhai feladatokat látják el. A beruházással három új munkahelyet is teremtett az önkormányzat.

A polgármester közlése szerint a bölcsődefejlesztéssel javul Katonatelep élhetősége és ezzel együtt a városrész megítélése, így a beruházás összességében hozzájárul a kecskeméti városrészek közötti fejlettségi különbségek csökkentéséhez.

(MTI)