Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kiakadt a 27 éves férfi, miután kiderült, az anyja olvassa a barátnőjével váltott üzeneteit

Kiakadt a 27 éves férfi, miután kiderült, az anyja olvassa a barátnőjével váltott üzeneteit

Kiakadt a 27 éves férfi, miután kiderült, az anyja olvassa a barátnőjével váltott üzeneteit
Shutterstock/Illusztráció

Egy 27 éves férfi története kavart nagy vitát az interneten, miután kiderült, hogy édesanyja rendszeresen belenézett a telefonjába, sőt, a barátnőjével váltott üzeneteit is átolvasta.

A férfi a Redditen osztotta meg tapasztalatait, és tanácsot kért, vajon jogosan húzott-e határt azzal, hogy megváltoztatta a telefonja jelszavát és minden pillanatban magánál tartja készülékét. „Amikor gyerek voltam, elolvasta a füzeteimet, átkutatta a fiókjaimat, ilyen dolgokat csinált. Azt hittem, hogy mostanra kinőtte ezt. Nem.” Bár élvezi, hogy újra együtt lakik az anyjával, hozzátette: „Van ez a dolog nála, hogy mindent tudni akar az életemről.”

A cikk a videó után folytatódik

A férfi elmondása szerint múlt héten a konyhapulton hagyta a telefonját töltés közben, majd amikor visszatért, azt látta, hogy édesanyja „a barátnőmmel váltott üzeneteimet görgeti.” Amikor számon kérte, az anya így reagált: „Ha nincsenek titkaid, mi a probléma?” A fiú azonban világossá tette: „A probléma a magánélet, nem a titkok.”

A People megjegyezte, a férfi megváltoztatta a jelszavát, és mindig magánál tartja a telefonját. Anyja ezt úgy értelmezte, hogy paranoiás, majd a nagynénjének azt mondta, fia „tiszteletlen, és úgy viselkedik, mint egy idegen a saját otthonában.” A férfi a posztjában hozzátette: „Minden alkalommal, amikor elmegyek otthonról, olyan üzeneteket küld, mint ‘mit titkolsz’ vagy ‘hiányzik a régi éned’. Megmondtam neki, hogy ha ezt folytatja, hamarabb elköltözöm, és nem fogok segíteni a számlákban.” Az anya erre azt válaszolta: „Túlreagálod, ez csak egy anya, aki törődik a fiával.”

AReddit-kommentelők többsége a férfi mellé állt. „Ez nagyon furcsa dolog. Ne hagyd, hogy elhitesse veled, hogy ez normális.” Egy másik felhasználó pedig azt írta: „Az anyád olyan, amilyen, és nem fog megváltozni. Neked kell meghúznod a határokat, amik számodra kényelmesek, és neki nem fog tetszeni, de ez az ő problémája.”

„Tedd lakatra az ajtódat és az elektronikai eszközeidet. Ne reagálj a megjegyzéseire – nekem két fiam van a húszas éveikben, és eszembe sem jutna elolvasni az üzeneteiket. Ez a magánéleted megsértése, akár az anyád, akár nem.”