394,00 Ft
468,09 Ft
60,684 $

20 év után először jutott olimpiai döntőbe a német kézilabda-válogatott

A német válogatott szoros mérkőzésen győzte le Spanyolországot a párizsi olimpia elődöntőjében.

...svg content...Fotó: A német Sebastian Heymann (b) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabda-bajnokságának elődöntőjében játszott Németország-Spanyolország mérkőzésen a villeneuve-d'ascqi Pierre Mauroy Stadionban 2024. augusztus 9-én. MTI/EPA/Alex Plavevski

Szabó Kata

A párizsi olimpia férfi kézilabdatornáján Németország kvalifikálta magát elsőként a döntőbe. A pénteki, Lille-ben megrendezett elődöntőben a német csapat 25-24 arányban diadalmaskodott Spanyolország felett.

A mérkőzés során a német válogatott többször is jelentős, három-négy gólos előnyre tett szert, azonban a spanyol csapat mindannyiszor képes volt felzárkózni. Az 51. percben a spanyolok a vezetést is átvették, ám az utolsó hét és fél percben már nem tudtak újabb gólt szerezni. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

A német csapat teljesítményében kiemelkedő szerepet játszott Renars Uscins, aki hat gólt szerzett, valamint Andreas Wolff kapus, aki nem kevesebb, mint 22 védést mutatott be, 49 százalékos hatékonysággal. A spanyol oldalon a Szeged játékosa, Imanol Garciandía két, míg a Veszprém irányítója, Agustín Casado négy gólt lőtt.

A győzelem történelmi jelentőségű a német férfi kézilabda-válogatott számára, hiszen immár ötödik alkalommal jutottak be az olimpiai döntőbe. Korábbi szerepléseiket tekintve 1936-ban és 1980-ban aranyérmet, míg 1984-ben és 2004-ben ezüstérmet szereztek.

A döntő mérkőzésre vasárnap kerül sor, ahol Németország a Szlovénia – Dánia mérkőzés győztesével játszik.