393,98 Ft
467,61 Ft
57,919 $

Beindult az Újpest, már a második helyen állnak a Kecskemét legyőzésével

Ugyan ugyanannyi pontja van jelenleg az Újpestnek, mint a Ferencvárosnak, a Fradi három meccsel kevesebbet játszott.

...svg content...Fotó: Újpesti szurkolók a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában játszott Ferencváros TC – Újpest FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2024. augusztus 17-én. MTI/Vasvári Tamás

Ettől függetlenül biztató a kép az átalakulóban lévő Újpestnél, akik nemrég büntetést kapnak a szurkolói rendbontása miatt. Két vereséggel kezdte a csapat az NB1 új szezonját, mely miatt sokan megkongatták a vészharangokat.

Hamar reagált a csapat, és a harmadik fordulóban behúzták a győzelmet. Ugyan a Ferencváros ellen kikaptak, csak egy utolsó pillanatos góllal szenvedtek vereséget, hiába jártak közel a döntetlenhez, ami meglepetés lett volna. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Utána ismét nyert a csapat, akárcsak legutóbb, vasárnap délután Kecskeméten. Katona hiába szerezte meg a vezetést a 30. percben, négy percig örülhettek ennek, mert Mucsányi egyenlített, majd Brodic fordított. A 64. percben már az Újpest állít jobban, viszont nem nyugodhattak meg.

Ljujic zárta le a kérdést a 76, percben, és mivel az eredmény már nem változott, 3-1 lett a vége. Az Újpest 6 meccset játszva 9 pontos, döntetlent még nem is játszottak, addig a PAFC tökéletes mérleggel vezet 12 ponttal, amit négy mérkőzésből hoztak össze. Az Újpest mögött a Ferencváros három meccs alatt gyűjtött 9 pontot, míg az MTK 5, addig a Videoton hat mérkőzésen tette meg ugyanezt.