Az asztaliteniszező Pálos Péter bronzérmes, Ekler Luca aranyérmes lett a párizsi paralimpián

Fantasztikus teljesítmény!

...svg content...Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Borbély Fanni

Pálos Péter csütörtökön bronzérmet nyert az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián: a Városi SE Dunakeszi versenyzője, aki a múlt héten ünnepelte 39. születésnapját, már szerdai negyeddöntős győzelmével bebiztosította helyét a dobogón, mivel ebben a sportágban nem tartanak bronzmérkőzéseket. Az elődöntőben, csütörtökön, Pálos ellenfele a mindössze 17 éves tajvani Csen Po-jen volt, akitől a magyar parasportoló 3:0 arányban szenvedett vereséget.

A Dél-párizsi 4-es Arénában lezajlott mérkőzésen Pálos az első játszmában igyekezett irányítani a játékot, de támadásai gyakran pontatlannak bizonyultak, ami miatt hátrányba került. A második szettben is többször frusztráltan reagált, amikor megoldásai nem vezettek eredményre, mivel ellenfele kiválóan védekezett és szinte minden labdát visszajuttatott. Soron kívül Ilyen a nyugdíjasok helyzete, szerte a világban

Az MTI közlése szerint a harmadik szett elején Pálos még vezetett, ám 5:4 után a tajvani játékos fordított, és végül bejutott a döntőbe. Pálos, aki enyhe értelmi fogyatékossággal született, korábban Londonban és Tokióban aranyérmet, Rio de Janeiróban pedig bronzérmet szerzett, most pedig ismét bronzérmes lett. Ezzel Pálos Péter megszerezte a magyar paralimpiai csapat ötödik érmét Párizsban, mely két arany, egy ezüst és immár két bronzéremből áll.

Mindeközben a világcsúcstartó és címvédő magyar távolugró, Ekler Luca két kiváló ugrásának köszönhetően aranyérmet nyert a párizsi paralimpián a T38-as kategóriában, ezzel sikeresen megvédve korábbi bajnoki címét női távolugrásban. A női távolugrás döntőjét a párizsi Stade de France-ban rendezték délelőtt.

A magyar atléta nagyszerűen kezdett: első ugrásával 552 centimétert ért el, majd második próbálkozásával még ezt is túlszárnyalta, 556 centiméterre javítva eredményét. Noha a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik ugrásai érvénytelenek lettek, az addigi teljesítménye is bőven elegendő volt ahhoz, hogy bebiztosítsa aranyérmét.

Ekler ezzel újra női távolugrásban diadalmaskodott a paralimpián. A második helyezett a német Nele Moos lett, míg a bronzérmet a kolumbiai Tatiana Karen Palomeque Moreno nyerte.