392,15 Ft
457,95 Ft
63,655 $

Olimpiai kvótát szereztek a magyar úszóváltók

A dohai világbajnokság vasárnapi versenynapján két magyar 4×100 méteres gyorsváltó is biztosította helyét a párizsi olimpián, tájékoztatott az MTI.

Fotó: Kos Hubert rajtol és Mészáros Dániel a célban a férfi 4x100 méteres gyors váltó előfutamában a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 23-án. MTI/Koszticsák Szilárd

Kiss László

TÉMÁK

Az olimpiai részvétel feltételeit a 2023-as Fukuokában megrendezett vb-n és a dohai világbajnokságon úszott idők határozták meg. Noha a női váltó nem indult Dohában, a fukuokai eredményük alapján megszerezték az olimpiai kvótát. A váltó tagjai Senánszky Petra, Molnár Dóra, Ábrahám Lilla Minna és Pádár Nikolett voltak, akik 3:40.02 perces időt úsztak Fukuokában.

A férfi váltó a Szabó Szebasztián, Mészáros Dániel, Jászó Ádám és Németh Nándor négyesből állt, akik végül 3:14.73-as idővel a nyolcadik helyen végeztek a dohai előfutamban, ami elég volt az olimpiai kvótához és a döntőbe jutáshoz is. Soron kívül Újabb veszély fenyegeti az androidos felhasználókat

A vasárnapi versenynapon egyéni számban is volt magyar érdekelt, Sebestyén Dalma 200 méter vegyesen 2:14.27 perces idővel a 14. helyen jutott az elődöntőbe, férfi 50 méter pillangón pedig Szabó Szebasztián volt érdekelt, aki 23.35 másodperces idővel, kilencedik helyen jutott be az esti döntőbe.

Már 3-0-ra vezetett az Arsenal, amikor jött a gond

Az Arsenal 3-0-ra is vezetett a Tottenham ellen, de messze nem ez lett a végeredmény angol bajnokság hétvégi fordulójában.