389,49 Ft
455,42 Ft
57,696 $

Milák Kristóf visszatér a versenyzéshez

Egyéves kihagyás után az olimpiai bajnok Milák Kristóf újra rajthoz áll a következő hónapban megrendezésre kerülő országos úszóbajnokságon.

Fotó: A győztes Milák Kristóf a 100 méteres férfi gyorsúszás döntője után a 125. Úszó Országos Bajnokságon Kaposváron 2023. április 19-én. MTI/Derencsényi István

Az SzPress Hírszolgálat pénteken, a tenerifei edzőtábor zárónapján jelentette be a nagy visszatérőt, vette észre az Origo.

A 24 éves Milák Kristóf legutóbb tavaly áprilisban versenyzett a Kaposváron megrendezett országos bajnokságon, ahol 1:52.88 perces idővel nyerte a 200 pillangót. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

Egyelőre nem ismertek Milák további tervei, így nem tudni, milyen számokban indul az országos bajnokságon, illetve hogy részt vesz-e az Európa-bajnokságon, vagy kizárólag az olimpiára koncentrál.

Milák Kristóf kapcsán az utóbbi hónapokban többen is megszólaltak, ugyanis az úszószövetség sokáig nem tudta őt elérni, így abban sem voltak biztosak, hogy a 200 méteres pillangóúszás világcsúcstartója véghez tud vinni egy olyan felkészülést, ami sikeres olimpiai részvételt eredményezhet.

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.