Március 1-jétől folytatódik az egészségügyi szakdolgozók béremelése
A Belügyminisztérium közlése szerint ez átlagosan 20 százalékos béremelést jelent az érintetteknél.
A Belügyminisztérium pénteken közölte az MTI-vel, hogy a kormány 200 milliárd forintot fordít az ápolók béremelésére, melynek kapcsán kiemelték, március 1-jétől az egészségügyi szakdolgozók béremelése átlagosan 20 százalékos alapbéremeléssel folytatódik. Hangsúlyozták továbbá, a béremelés megközelítően 84 ezer munkavállalót érint.
Az emelés az egészségügyi ágazati előmeneteli szabályok hatálya alá tartozó egészségügyi szakdolgozóra és egészségügyben dolgozóra vonatkozik. Emlékeztettek, a korábbi pótlékok többsége, például a szakterületi pótlék, a vezetői pótlék, a címpótlék, az idegennyelv-tudási és a képesítési pótlék egyaránt beépül az alapbérbe, azok innentől kezdve már beleszámítanak a nyugdíjba.
Fontosnak tartották kiemelni, hogy szintén változás egy új, öt fizetési osztályt tartalmazó sávos bértábla bevezetése: az öt fizetési kategórián belül a dolgozót az ellátott szakterületnek, valamint munkakörnek megfelelően alap vagy kiemelt kategóriába kell besorolni, a kategóriákat pedig a kormányrendelet tartalmazza.
Megjegyezték továbbá, hogy az új bértábla minimum és maximum összegei között a munkáltató állapítja meg a béremelés mértékét, a munkavállalóknak április elején utalják az első emelt bért; a béremelés végrehajtásáról pedig az egészségügyi intézmények módszertani tájékoztatót kaptak a Belügyminisztériumtól.