351,78 Ft
392,96 Ft
468,72 Ft
63,274 $

Újabb magyar éremeső a paralimpián: Pap Bianka aranyérmes, Konkoly Zsófia ezüstérmes

Konkoly Zsófia ezüstérmes pillangóúszásban, míg Pap Bianka elhozta az aranyat.

...svg content...Fotó: A győztes Pap Bianka a célban a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 100 méteres hátúszás S10-es kategóriájának döntőjében a nanterre-i Paris La Défense Arénában 2024. szeptember 6-án. MTI/Koszticsák Szilárd

Az úszó Pap Bianka címét megvédve aranyérmet szerzett pénteken az S10-es sérültségi kategória 100 méter hát számában a párizsi paralimpián. A Vasas 24 éves versenyzője csütörtökön bronzérmet szerzett 400 méter gyorson, ezúttal pedig fő számában ugrott a medencébe.

A délelőtti előfutamból első helyen került az esti fináléba, amelyben 1:07.97 perces idővel lett övé a győzelem. A pályafutása harmadik paralimpiáján szereplő Pap – akinek szombaton még lesz egy száma – eddig összesen 2 arany-, 3 ezüst- és két bronzérmet gyűjtött. Pap Bianka a párizsi magyar küldöttség tizedik érmét szerezte, a mérleg most 4 arany, 3  Pap Bianka a párizsi magyar küldöttség tizedik érmét szerezte, a mérleg most 4 arany, 3 ezüst és 3 bronz. Soron kívül Kiderült, mely kocsikat keresi most mindenki

A címvédőként érkezett úszó Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett pénteken az S9-es sérültségi kategória 100 méter pillangó számában a párizsi paralimpián. A francia fővárosban már kétszeres aranyérmes, 22 éves pécsi parasportoló a délelőtti előfutamból a második idővel került az esti fináléba, amelyben ugyancsak másodikként csapott a célba a paralimpiai rekorddal diadalmaskodó amerikai Christie Raleigh-Crossley mögött.

Konkoly – aki múlt csütörtökön 400 gyorson, egy nappal korábban pedig 200 vegyesen nyert – pályafutása harmadik paralimpiáján a hetedik érmét gyűjtötte be, 3 arany, 3 ezüst és 1 bronz a mérlege. Konkoly Zsófia a párizsi magyar küldöttség 11. érmét szerezte, a mérleg 4 arany, 4 ezüst és 3 bronz.

MTI

Itt az újabb mérföldkő, nagy földgáz-üzletet kötött a Mol-csoport

A Mol-csoport ezúttal Azerbajdzsánnal kötött egy nagyon fontos üzletet.

Ázsia Expressz: újabb páros búcsúzott, drámai volt a vége

Újabb hajszán van túl az Ázsia Expressz mezőnye, aminek a végén egy páros számára véget ért a verseny a világ másik felén.