393,77 Ft
457,11 Ft
63,818 $

Vizes Eb: Milák Kristóf országos csúccsal ezüstérmes

Ezúttal az országos csúcs sem volt elegendő az aranyhoz, de az ezüst is szépen csilloghat Milák Kristóf nyakában az Európa-bajnokságon.

Fotó: A későbbi ezüstérmes Milák Kristóf a férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 13-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Milák Kristóf országos csúccsal ezüstérmet nyert 100 méter gyorson szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. A számot a román David Popovici világcsúccsal nyerte. A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba, ezzel a szám másik magyar döntősének, a 48.01-gyel ötödik Németh Nándornak a rekordját (47.69) adta át a múltnak.

Milák a pénteki elődöntőben is a második időt úszta – de akkor hét századdal még elmaradt Németh országos csúcsától -, Popovici Európa-rekorddal került fináléba, míg Németh a hetedik idővel várta a döntő rajtját. Soron kívül Betörésnek indult, emberölés lett a vége – börtön vár az elkövetőkre

Mind a nyolc finalista elképesztően kezdett, sőt húsz méterrel a vége előtt még négyen voltak Popovici pénteki Európa-csúcsán belül, végül a román nagyszerű idővel diadalmaskodott Milák előtt. A 17 éves Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal a brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született, cápadresszben.