392,27 Ft
457,47 Ft
64,882 $

Úszó-EB: Szabó Szebasztián győzött 50 méteres pillangóúszásban!

A 25 éves versenyző első érmét szerezte magyar színekben, egy századdal előzte meg a világcsúcstartót.

A győztes Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 21-én. MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert pénteken 50 méter pillangón a budapesti úszó Európa-bajnokságon, írja az MTI.

A győriek 25 éves versenyzője 23.00 másodperces idővel diadalmaskodott a Duna Arénában, egyetlen századdal megelőzve a világcsúcstartó ukrán Andrij Govorovot. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

A szerb származású, 2019-ben honosított Szabó első nagymedencés érmét szerezte magyar színekben.

A remek rajtot követően végig vezető úszó a győzelmét követően így értékelt az Origo cikke szerint:

„Nagy rossz az időm, de végülis Európa-bajnok, úgyhogy nagyon örülök. Holnap folytatjuk 100 pillangón, remélem hasonlóan jól. Magyar válogatottként ez az első aranyérem, eddig mindig lemaradtam pár századdal, de most nagyon boldog vagyok. Remélem, innen még jobb lesz”

1500 méteres női gyorsúszásban két versenyzőért is szoríthattunk, itt azonban végül elmaradt az érem: Késely Ajna a negyedik, Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik helyen ért célba, a számot az olasz Simona Quadarella nyerte.