Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
64,039 $

Az USA aggódik: Kína kétszer tesztelt hiperszonikus fegyvereket

Kína júliusban és augusztusban kétszer tesztelt új hiperszonikus fegyvereket, Biden amerikai elnök aggódik emiatt a jelentés miatt, de egy szakértő szerint a technológia nem új, azonban egy újabb „értelmetlen“ fegyverkezési versenyre figyelmeztet.

MTI/EPA/Ritchie B. Tongo
Külföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Peking július 27-én indított először olyan rakétát, amely „törtpályás bombázó“ rendszert alkalmazott egy nukleáris képességű „hiperszonikus siklójármű“ Föld körüli pályára juttatására. Több mint két héttel később, augusztus 13-án Kína egy második hiperszonikus tesztet hajtott végre.

Az Al Jazeera információi szerint a rakétakísérlet „megdöbbentette“ az amerikai katonai és hírszerzési tisztviselőket, továbbá azt írta, hogy az amerikai tudósok „küszködnek a hiperszonikus fegyver képességének megértésével“, „amellyel az USA jelenleg nem rendelkezik“. Soron kívül Illegális gyógyszerszállítmányt kapcsoltak le Békésben

„Magától értetődő, hogy ez egy űrhajó rutinszerű tesztje volt az újrafelhasználhatósági technológiájának ellenőrzése céljából“

– mondta Zhao Lijian kínai külügyminisztériumi szóvivő.

Zhaót a CGTN állami műsorszolgáltató idézte, aki szerint a teszt „alapvető fontosságú“ az űrhajók használatának költségei csökkentéséhez, valamint ahhoz, hogy az emberek számára kényelmes és olcsó módot biztosítsanak az űr „békés célú“ használatára.

A hét elején Ned Price, az amerikai külügyminisztérium szóvivője egy nyilatkozatában azt mondta, hogy Joe Biden elnök kormánya nagyon aggódik Kína nukleáris fegyverkezési képességének és „újszerű hordozóeszközeinek“ legújabb fejlődése miatt. A Bidennel szerdán utazó újságírók meg is kérdezték tőle, hogy aggódik-e a jelentés miatt, mire ő azt válaszolta: „Igen“.

Hétfőn Angus King amerikai szenátor úgy jellemezte az új fegyvert, mint „stratégiai tényezőt, amely veszélyes potenciállal bír, és alapjaiban áshatja alá azt a stabilitást, amelyet ismerünk“.

„A Kína vagy Oroszország által fejlesztés alatt álló ilyen fegyverek következményei katasztrofálisak lehetne“

– idézték a Maine állambeli szenátort a jelentések.

Állítólag az USA is versenyben van saját hiperszonikus fegyvertechnológiájának kifejlesztéséért. A jelentések szerint az amerikai katonai vállalkozók, például a Lockheed Martin és a Raytheon Technologies részt vesznek a rakéták fejlesztésében.

Komoly biztonsági hiba van több számítógépben, ami a hackereknek kedvez  

Még aggasztóbb, hogy a szóban forgó hiba javítását bizonyos hardverek sosem fogják megkapni, mivel többségük hivatalos támogatási ciklusa már véget ért.