Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,09 Ft
Euró
393,54 Ft
Font
457,91 Ft
Bitcoin
66,070 $

Újabb összecsapások történtek a két atomhatalom határánál

Megerősítette az indiai hadsereg, hogy augusztus 29-30 éjjelén újabb összecsapás történt Kínával a két ország közötti határ keleti részén fekvő Ladakh régióban, miután a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg „provokáló jellegű katonai cselekedetek” hajtott végre.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Megerősítette az indiai hadsereg, hogy augusztus 29-30 éjjelén újabb összecsapás történt Kínával a két ország közötti határ keleti részén fekvő Ladakh régióban, miután a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg „provokáló jellegű katonai cselekedetek” hajtott végre.

Már április óta zajlanak az ütésváltások Kína és India határánál, egy 4057 kilométeres szakasz különböző pontjainál. A legvéresebb összecsapás Panong Tso-nál történt június 15-én, aminek következtében 20 indiai katona életét vesztette, és ami diplomáciai és katonai tárgyalásra serkentette a két felet. Soron kívül A Ferencváros edzője kemény elődöntőre számít a Nyíregyháza ellen

Az ütésváltást pedig olykor szó szerint kell érteni, ugyanis történt egy ilyen informális megállapodás is a két atomhatalom között, hogy fegyverrel nem, viszont ököllel egymásnak eshetnek a kínai és indiai katonák. Szinte napról napra változik a feszültség mértéke a határon, ami régióktól is eltér, most épp Ladakh régióban ismét tetőpontra érkezett a feszültség.

Aman Anand, az indiai hadsereg egyik ezredese ugyanis úgy fogalmazott, a kínai haderők megsértették a korábban kialakított diplomáciai és katonai konszenzust a régióban, és „olyan provokáló jellegű katonai cselekedeteket hajtottak végre, melyek a status quo felháborítását szolgálták volna”.

Egy indiai vezető beosztású katona szerint egyébként ismételten ökölharc tört ki a két fél között, fegyverhasználatra nem került sor, és nem is történt haláleset. Kína állítása szerint ugyanakkor a konfliktus kiindulópontja, miszerint a kínai seregek indiai kézen lévő határrészen léptek volna át, nem történt meg.

Kína és India között zajló határkonfliktus egyébként több, mint fél évszázadra nyúlik vissza, 1962-ben ugyanis határháború robbant ki a két hatalom között. A háború lezárása érdekében egy úgynevezett demarkációs vonalat húztak, viszont a konfliktus egyik fő forrását az jelenti, hogy egyáltalán nem jelölték meg pontosan, melyik rész tartozik Kínához, és melyik Indiához.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/tuntetest-adtak-szuletesnapi-ajandekkent-lukasenkanak/

Íme öt hasznos tipp a memória fejlesztésére

A feledékenység kortól függetlenül nehezítheti a mindennapokat, de idősebb korban különösen fontos odafigyelni a memória fejlesztésére.