Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,78 Ft
Euró
392,63 Ft
Font
458,53 Ft
Bitcoin
61,653 $

A Twitter fizetőssé akarja tenni a katasztrófaelhárítás kulcsfontosságú eszközét

Úgy tűnik, a Twitter tényleg mindenből pénzt akar csinálni: ezúttal azt tervezik, hogy fizetőssé teszik a platform eszközét, mely képes összekapcsolni az összeomlott épületekben rekedt segélykérőket a mentőszervezetekkel.

Fotó: MTI/AP/Francisco Seco
Smart

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az Al Jazeera jelentése szerint a törökországi és szíriai pusztító földrengés után önkéntes szoftverfejlesztők ezrei egy kulcsfontosságú Twitter-eszközt használnak arra, hogy átfésüljék a platformot a segélyhívások – többek között az összeomlott épületekben rekedt emberek segélykérései – után, és összekapcsolják az embereket a mentőszervezetekkel.

Hamarosan azonban elveszíthetik ezt a kulcsfontosságú hozzáférést, ugyanis a Twitter azt tervezi, hogy 100 dolláros havidíjat (35 ezer forint) kérnek el érte, ami nyilvánvalóan megfizethetetlen a rengeteg önkéntes és igen csekély költségvetésű nonprofit szervezetek számára. Soron kívül Beindult a szezon, ezek most a slágerországok a magyarok körében

Sedat Kapanoglu, az Eksi Sozluk, Törökország legnépszerűbb közösségi platformjának alapítója ennek kapcsán azt mondta:

„Ez nem csak a mentési erőfeszítésekre vonatkozik – melyeknek sajnos a végéhez közeledünk –, hanem a logisztikai tervezésre is, mivel az emberek a Twitterre mennek, hogy közvetítsék szükségleteiket.”

Hihetetlen mennyiségű információ kering a Twitteren

Tekintettel a tényre, hogy az információk puszta mennyisége miatt egy ember képtelen mindent átfésülni, a nonprofit szervezeteknek, kutatóknak és másoknak szükségük van a Twitter-adatok elemzéséhez az API, vagyis az Application Programming Interface néven ismert eszközre.

A múlt hétfői pusztító földrengés kapcsán Kapanoglu egy meglepő, egyben örömteli dolgot is megosztott: elárulta, hogy a földrengés után több százan adták ki saját prémiumdíjas API-hozzáférési kulcsaikat – a több funkcióval rendelkező fizetős verziót –, hogy aztán azt használhassák a mentési műveletek során.

Ugyanakkor rámutatott, „nem ez a helyes út”, hiszen könnyen meglehet, hogy ez sérti a Twitter szabályait. A platform terve, miszerint fizetőssé tenné ezt a kulcsfontosságú eszközt, azt eredményezné, hogy annak a több ezer fejlesztőnek a munkája és erőfeszítése, akik akik éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy a Twitter egyedülálló, nyílt ökoszisztémáját a katasztrófaelhárítás szolgálatába állítsák, semmivé lenne.

Már több mint 11 ezer embert evakuáltak egy elszabadult vulkán miatt

Eddig összesen több mint 11 ezer embert kellett kimenekíteni egy elszabadult vulkán miatt Indonézia északi részén.

Újabb földrengés csapott le Japánra, többen megsérültek

Eddig legkevesebb nyolc sérültről tudni, akik megsérültek a földrengés következtében Japánban, de úgy tűnik, nem keletkeztek nagyobb károk.