394,12 Ft
460,89 Ft
70,663 $

Tuchel nem találta a szavakat a Lipcse elleni megsemmisítő vereség után

Tuchel reakciója érthető, hiszen az 1-0-s vezetés után szombaton végül 3-1-es vereséget szenvedett a Bayern hazai pályán a Lipcse ellen.

Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek

Borbély Fanni

Az ESPN jelentése szerint Thomas Tuchel, a Bayern München edzője nem talált szavakat, miután csapata az 1-0-s vezetés után szombaton 3-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Lipcse ellen. Ezzel a vereséggel pedig megkérdőjeleződött a bajnoki cím lehetősége is, pedig a szezon vége vészesen közeleg.

A Bayern ugyan a maga 68 pontjával továbbra is a tabella élén áll, a Borussia Dortmund egyetlen ponttal lemaradva, 67 ponttal lép pályára vasárnap, s egyetlen győzelemmel akár a jövő héten esedékes szezonzáróra vezető pozícióba is kerülhetne. Soron kívül Elkezdődtek a visegrádi Hotel Silvanus helyreállítási munkálatai (videó)

Tuchel szemmel láthatóan csalódottan nyilatkozott a mérkőzésről:

„Ha ennyire a saját szinted alatt játszol, és ez a szint folyamatosan csökken, akkor nagyon nehezen fogsz meccseket nyerni, és ha nehezen tudsz meccseket nyerni, az egész egyszerűen nem elég. Nem tudom megmagyarázni, hogy hogyan történhetett meg ilyesmi. Ez megmagyarázhatatlan. Nem mozogtunk eleget, nem segítettünk, nem mutattunk bátorságot.”

Noha a remek kezdés után úgy tűnt, hogy a Bayern egy könnyed győzelmet zsebelhet be, a csapat egy szempillantás alatt visszavett a tempóból, a Lipcse pedig ezt kihasználva a második félidőben berobbant és három gólt is szerzett. Tuchel is rámutatott, az első 30 perc jól alakult, és akár 2-0 is lehetett volna a meccs vége, ám a csapat hanyagul és lustán kezdett játszani, ami szerinte érthetetlen volt.