Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,66 Ft
Euró
393,92 Ft
Font
460,41 Ft
Bitcoin
70,862 $

Tovább tetőzik a Petry-botrány, eltérnek a narratívák

Mint ismeretes, a Hertha Berlin menesztette a csapat magyar kapusedzőjét, Petry Zsoltot a Magyar Nemzetnek adott interjúját követően.

Twitter/Hertha BSC
Belföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Petry Zsolt a Magyar Nemzetnek adott interjújában többek között erősen kritizálta a német és európai bevándorláspolitikát, valamint Gulácsi Péter kiállását a szivárvány-családok mellett. Mint a kapusedző kifejtette, nem érti, hogy milyen motivációt érzett Gulácsi az „indulatok felkavarására” és a helyében nem tette volna ezt.

A Hertha Berlin az interjú hatására menesztette a magyar kapusedzőt és jelezték, hogy kiállnak a tolerancia és a sokszínűség mellett. A Hertha történelmileg is az egyik legbefogadóbb német klub volt és a klubelnök azzal indokolta a menesztést, hogy a nyilatkozat nem összeegyeztethető a csapat értékrendjével.

Ennek mentén hatalmas botrány tört ki a magyar jobboldalon, a kormány hevesen kritizálta a német klub döntését. Több kormányzati tagtól, Fideszes képviselőtől és Orbán Viktortól is elhangzott, hogy elfogadhatatlan, hogy valaki a véleménye miatt veszíti el az állását.

A kormány még a német konzult is bekérette, hogy adjon választ a klub döntésére. A kormányközeli sajtóban az elmúlt napokban gyakori téma volt Petry menesztése, ahol kiálltak a kapusedző mellett és felháborodásukat fejezték ki a döntés kapcsán.

A nem kormányközeli vagy ellenzéki oldalon elsősorban amellett érveltek, hogy a Hertha egy hagyományosan toleráns klub, ezért „nincs min csodálkozni”. Többen figyelemelterelésnek gondolják az esetet, amely az elmúlt napok során uralta a közbeszédet.

Kanász Nagy-Máté, az LMP társelnöke például kifejtette, hogy a Petry-üggyel a kormány el akarja terelni a figyelmet arról, hogy „több százezer embert hagyott magára”. Ennek kapcsán a társelnök megemlítette, hogy számos vendéglátós még mindig nem kapott megfelelő bértámogatást és sok vállalkozó megélhetése továbbra is veszélyben van.

Nem sokkal a Petry-ügyet megelőzően egy hasonló eset történt, szintén Gulácsi Péter kiállásával összefüggően. Hrutka János korábbi válogatott focistát és a Spíler TV szakértőjét ugyanis röviddel azt követően menesztették, hogy kiállt Gulácsi mellett a „Család az Család” kampánnyal összefüggően.

A Spíler azzal indokolta a döntést, hogy nem Hrutkával képzelik el a csatorna jövőjét, ám a kormánykritikus oldal egyértelműnek gondolja, hogy a korábbi futballistát az LMBT-családok és Gulácsi melletti kiállása miatt küldték el.

Néhány éve hasonlóan vitatott döntést hozott a Spíler TV, akkor Kele János elismert futballbloggertől és szakértőtől váltak meg, miután Kele egy kritikus írást tett közzé a több NB1-es csapatot is szponzoráló 2Rule nevű mezgyártó márkáról.

Kele esete akkor nem kapott akkora sajtófigyelmet, mint Hrutka és Petry ügye, ám párhuzamba állítható mindkét esettel. A blogger maga is megerősítette, hogy hasonló magyarázatot kapott menesztésekor, mint Hrutka.

Petry Zsolt esetében nem tudni még, hol folytatja a pályafutását, hol vállal munkát legközelebb. A botrány nem látszik csillapodni, a kormányoldal és ellenzéki oldal értelmezései pedig meglehetősen távol állnak egymástól.

Maga a Szivárványcsaládokért Alapítvány is kiállt Petry Zsolt mellett elbocsátását követően. Mint fogalmaztak, nem örülnek annak, hogy Petry elveszítette az állását és bár elismerték, hogy nem tudják, mi szerepelt a szerződésében, senkit nem volna szabad a véleménye miatt meneszteni.

25 évre ítélték a bíróságon a volt FTX-vezért, Sam Bankman-Friedet

Ahogy az várható volt, börtönbe megy a volt FTX-vezér.

Közúti halálesetek: aggódnak a szakértők a közelgő napfogyatkozás miatt

Aggodalmuk nem alaptalan: a 2017-es napfogyatkozás idején (az esemény előtt és után 3 nappal) több mint ezerrel emelkedett a közúti halálesetek száma az Egyesült Államokban.

Elkezdődtek a visegrádi Hotel Silvanus helyreállítási munkálatai (videó)

A szálloda egy videót osztott meg a TikTok-oldalán, amely alapján látható, milyen állapotban van az épület, s hogy halad a munka. Kiemelték, talpra fognak állni.