Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,818 $

Téli olimpia: aktivisták további lépéseket követelnek Kínával szemben, szerintük nem elég a diplomáciai bojkott

A téli olimpia Pekingben kerül megrendezésre, február 4-20. között.

A Hszinhua kínai hírügynökség által közreadott képen Hszi Csin-ping kínai elnök videókonferencia keretében vesz részt az APEC-tagállamok gazdasági és politikai vezetõi számára rendezett kétnapos csúcstalálkozón az új-zélandi Wellingtonban 2021. november 11-én. MTI/AP/Hszinhua/Li Hszueren
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Több országban, köztük Indonéziában, Tajvanon, Németországban, Ausztriában és Belgiumban is tiltakozó megmozdulások történtek a téli olimpia kapcsán az elmúlt hetekben, a tiltakozók ugyanis azt akarták elérni, hogy mindenki bojkottálja az eseményt.

A polgárok mind azért tiltakoztak, mert mélyen elítélik a kínai elnök, Hszi Csin-ping és kormánya propagandáját, valamint az etnikai és vallási kisebbségekkel való bánásmódot, illetve a szólás- és sajtószabadság eltiprására irányuló tevékenységet, valamint azt, hogy jóformán üldözik az ujgurokat, és több olyan beszámoló is napvilágot látott már, melyek az ujgurok kényszersterilizálásáról, és egyéb megpróbáltatásaikról szóltak. Soron kívül Betörésnek indult, emberölés lett a vége – börtön vár az elkövetőkre

Sophie Richardson, a Human Rights Watch kínai igazgatója az ABC Newsnak adott interjújában elmondta, masszív aggodalmat keltett a a kínai kormány viselkedése az emberi jogok kapcsán, ugyanis az erre vonatkozó kötelezettségvállalások legkevésbé sem teljesültek, annak ellenére, hogy az elnök ígéretet tett erre.

Aggodalmának adott hangot továbbá a propaganda kapcsán, valamint említést tett arról is, hogy a kínai állampolgárok internet-hozzáférését korlátozzák, és a sajtószabadság is csak kirakat. Hszi Csin-ping semmit nem tett ezen problémák megoldására, sőt, tovább folytatta a kormányellenes hangok elnyomását, valamint olyan történelmi tények elhallgatását, mint például a Tienanmen téri mészárlás.

A kínai kormány azonban az esetek túlnyomó részében kategorikusan tagadja ezeket az állításokat, és az emberi jogi szervezetek tehetetlenek. Az ABC News több civil és emberi jogi szervezetet meghallgatott a téli olimpia bojkottja kapcsán, és mindannyian ugyanazon az állásponton voltak: az olimpia bojkottálásával Kína gazdaságát támadnák, mely sokkal hatékonyabb eszköz lehet, mint a diplomáciai bojkott.

Szentkirályi "kitakarítaná" a Gyurcsány embereivel teli városházát”

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz főpolgármester-jelöltje azt mondta, szeretné "kitakarítani" a Gyurcsány embereivel teli városházát.

Közös tavaszi nagytakarításra kerül sor Budapesten a közszolgáltatók jóvoltából

A cél, hogy a fővárosiak és az idelátogatók rendezettebb, tisztább környezetben élvezhessék a Magyarország Európai Unióhoz csatlakozásának 20. évfordulójához kapcsolódó rendezvényeket.