Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,17 Ft
Euró
393,56 Ft
Font
459,15 Ft
Bitcoin
63,562 $

Te is tulajdonosa lehetsz az Apollo 13 egy darabkájának

Jelenleg, a COVID-19 járvány miatt, még egy jó ideig elképzelhető, hogy nem tudunk kimozdulni az otthonunkból, vagyis nem tudjuk meglátogatni a kedvenc múzeumainkat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem tudunk elmerülni a kultúra és a történelem a világában.

Cool

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

Ez az otthonrekedt időszak kiváló alkalmat adhat arra, hogy a saját otthoni múzeumodat alkosd meg, ugyanis közel sem olyan drága, mint ahogy gondolnád. Ráadásul nem kell egyedül, saját kútfőből nekiállni az egésznek: a Mini Museum nevű projekt már 2014 óta segíti a hétköznapi embereket, hogy megalkothassák a saját kis otthon gyűjteményüket.

Emellett talán az egyik legérdekesebb ajánlatot tárták az érdeklődők elé: mostantól hozzájuthatsz a NASA, Apollo 13 küldetéséből származó kaptonfólia darabkájához, viszonylag jutányos áron. Soron kívül A kormány egyértelművé tette, hogy kik nem kaphatnak elnöki kegyelmet

A Mini Musemot 2014-ben indították a Kickstarteren, és kezdetben ténylegesen csak létező műkincsek miniatűr változatát árulták. Olyanokhoz juthatott hozzá az egyszerű vásárló, mint dinoszaurusz csontok, földön kívüli aminosavak, viking fejszék, a Fehérház darabkái, és így tovább. Manapság a Mini Museum már kifejezetten a gyűjtők kérésének és igényeinek a kielégítésére állt rá, ebben az esetben, ha a világűrért rajongasz, akkor ezt ajánlják fel neked.

Az Apollo 13 ikonikussá vált a popkultúra területén. Alapvetően az eredeti küldetés az sikertelennek bizonyult, viszont a történelembe úgy vonult be, mint az egyik legnagyszerűbb és legkitartóbb mentőakció, amit ember valaha elvégzett.

Az Apollo 13 1970 április 11-én indította be az operációt, ami a harmadik holdraszállás lett volna az emberiség történelmében, azonban egy elektromos hiba miatt az oxigéntank felrobbant, így 200.000 mérföldnyire a Földtől, nehéz helyzetbe kerültek az asztronauták.

A küldetésben résztvevő űrhajósok, Jim Lovell, Jack Swigert és Fred Haise hatalmas kihívás elé néztek: nem csak oxigénhiány merült fel, hanem az erőforrás is meghibásodott, így mindössze 15 percnyi akkumulátor töltöttségük maradt, ami viszont az újraindításhoz lett volna szükséges.

Ennek eredményeképp a három űrhajósnak összesen három napot kellett tölteniük a Lunar Module-ban, amit úgy terveztek, hogy legfeljebb két ember túlélését szolgálja 45 órán keresztül. Akkoriban a számítógépes technológia fejlettsége csak töredéke volt annak, amit most ismerünk, ezért is volt különösen nagy tett, hogy minden meghibásodás ellenére, biztonságban Földet tudott érni a három asztronauta.

A Mini Museumnak köszönhető most mi is birtokolhatunk egy kis szeletet a történelemből, ugyanis most megvásárolható tőlük az Apollo 13 küldetés során, a hajóról levált nagyjából 1×1 mm-es kaptonfólia darabkák közül több példány is. Minden egyes darabot egy elzárt dobozban tárolna, aminek üveghatású kinézete kifejezetten vonzó lehet a gyűjtők számára.

Forrás Mini Museum

Ezek mellé a kapton darabkák mellé egy információs kártya is érkezik, ami az Apollo 13-on készült képeket, a küldetésről lejegyzett adatokat, és a hitelességi bizonyítványt tartalmazza. Ezeket a darabokat a nyugdíjazott NASA mérnök, William R. Whipkey gyűjtötte sokáig, amit később a Mini Museum egy kiárusításon vásárolt meg.

Mivel nagyon népszerű ez a történelmi darab, ezért a Mini Museum két darab/főben limitálta a megvásárolható mennyiséget. Ha szeretnél te is magadnak egy darabkát, akkor érdemes meglátogatni még most a weboldalukat, mivel gyorsan fogy a készlet.

A heves esőzések megrongáltak egy nigériai börtönt, több mint 100 rab szökött meg

A falak és a környező épületek is megrongálódtak a szokatlanul heves esőzések nyomán, a rabok pedig kihasználva a lehetőséget, megszöktek.