Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,83 Ft
Euró
393,33 Ft
Font
460,60 Ft
Bitcoin
70,533 $

Távoli galaxisokból származó rejtélyes jeleket fogtak a csillagászok

A több millió fényévre lévő titokzatos robbanások megmagyarázhatják a származásuk helyének számító galaxisok tulajdonságait.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A több millió fényévre lévő titokzatos robbanások megmagyarázhatják a származásuk helyének számító galaxisok tulajdonságait.

A Science Alert tudományos lap információi szerint a Shivani Bhandari professzor által vezetett Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) ausztráliai kutatócsapat nemrég sikeresen lenyomozták az első galaxist, melyből az úgynevezett gyors rádiókitörések (FRB) származhattak. Soron kívül Fontos információkat közölt a Szerencsejáték Zrt. a lottózók húsvéti nyitva tartásáról

A Tejútrendszer és az észlelt galaxisok között akár több milliárd fényévnyi távolságok is lehetnek, ezért lényegében lehetetlen azonosítani az egyes objektumokból érkező fény alapján azok természetét, a tudósok viszont tovább tudták szűkíteni a lehetőségek listáját.

„Az FRB-k valószínűleg a galaxisok határaiban keletkezhetnek, így kizárhatjuk, hogy szupermasszív fekete lyukak bocsátanák ki ezeket a sugarakat.”

mondta Bhandari.

A CSIRO kutatói hozzátették, számításaik alapján a vizsgált galaxisok nagy mértékben hasonlíthatnak a Tejútrendszerhez, így az FRB-kkel kapcsolatos modelljeiket még pontosabbá tudják tenni.

„A galaxisokon kívül a jelek származhatnak még neutroncsillagokból vagy fehér törpékből is”, tette hozzá az asztronómus.

Bhandari azzal zárta gondolatait, hogy teljes bizonyossággal még mindig nem lehet a rádiókitörések eredetét beazonosítani, a jövőben azonban minden erejükkel azon lesznek, hogy a lehető legprecízebb adatok összesítésével tisztább képet tudjanak alkotni ezekről a rejtélyes jelenségekről.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-marsnak-is-lehetett-gyuruje-a-csillagaszok-szerint/